NetSpeed internet gidip geliyor

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
NetSpeed'e geçtim 10 gün falan sorun yokmuş ben o zamanlar şehir dışındaydım kardeşim kullanırken hiç internet kopması olmamış ben geldikten sonra bazen sık sık internet gidiyor ama tüm ışıklar yanıyor modem çok sıcak elim değdirince yanıyor resmen, modemi kapatıyorum açıyorum internet hemen geliyor. Sorun modemden kaynaklı olabilir mi yoksa müşteri hizmetlerini mi arayım? Bir de sanırım çok emin olmamakla birlikte Discord üzerinden yayın yaparken daha fazla yaşadım internetin gitme mevzusunu. Modem ışıklarında sorun yok ama internete giremiyorum ya biraz bekleyince geri geliyor ya da modemi aç kapa yapınca.

Müşteri temsilcisini arayın, modemin sıcak olduğundan bahsetmeyin. Sinyal yenilesinler, modem zaten genellikle sıcak olur. Basit bir modemse yani. Sorun modem kaynaklı ise Discord'ta çok gitmesinin sebebi upload ve download aynı anda yapıldığı için modemin üzerindeki çip çok daha fazla ısınıyordur. Modeminiz nedir bu arada?

Müşteri temsilcisini arayın, modemin sıcak olduğundan bahsetmeyin. Sinyal yenilesinler, modem zaten genellikle sıcak olur. Basit bir modemse yani. Sorun modem kaynaklı ise Discord'ta çok gitmesinin sebebi upload ve download aynı anda yapıldığı için modemin üzerindeki çip çok daha fazla ısınıyordur. Modeminiz nedir bu arada?
Mesela şuan ne upload yapıyorum ne discord yayını vs. Kesinti olmuyor sıfır, akşam üstü çok fazla telefon ve laptop bağlandığı zaman da bu sorunu yaşıyorum.

Dosya Ekleri

• tp-link-td-w9970-vdsl2-adsl2-300mpbs-4-port-modem-kcm20611580-1-029ea60d2d7d40d6954dd859680cc14c.jpg
    tp-link-td-w9970-vdsl2-adsl2-300mpbs-4-port-modem-kcm20611580-1-029ea60d2d7d40d6954dd859680cc14c.jpg
    23,8 KB · Görüntüleme: 32
Hocam bugün bende de sıkıntı vardı, online işlemlere bile giremiyordum. Netspeed'in sorunu bende 1:50 gibi geldi bir daha gitmedi.
5 dakika önce de bir gitti ama bu sefer çabuk geldi, sizde de oluyorsa sanırım NetSpeed problemli biraz daha devam ederse müşteri hizmetlerini arayayım bari.
Son gelen bilgi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    29 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Gün içerisinde aynı sorunları ben de yaşadım. Modem ışıkları olağan şekilde yanmasına rağmen sık sık internet bağlantısı kopuyordu. Modem olarak TP-Link TD-W9970 v3 kullanıyorum.

Geri
Yukarı