NetSpeed nasıldır?

SapkaliPikacu

Decipat
Türk Telekom'dan geçiş yapacağım 35 VDSL kullanacağım.
TürkNet ile VS yapıldığı zaman müşteri hizmetleri olduğu için geçiyorum.
NetSpeed nasıldır?
Kullananlar görüşlerini yazabilir mi?

abdulmeLINK

Decapat
Yer
I can't tell what is reel or where i belong
Lokasyona göre değişir sanırım ama son zamanlarda NetSpeed hem iyi hem kötü anlamda gelişti.
Dün internet sitelerine girdiğimde WinXP'den Win10'a geçmiş gibi hissettim. Ancak 35Mbps paketine bu ay zam geldi -> 76'dan 86'ya

Türkiye şartlarında paket olarak ise 63TL'lik paketi gayet iyi bence. Ben onu kullanıyorum.

KS
SapkaliPikacu

SapkaliPikacu

Decipat
Lokasyona göre değişir sanırım ama son zamanlarda NetSpeed hem iyi hem kötü anlamda gelişti.
Dün internet sitelerine girdiğimde WinXP'den Win10'a geçmiş gibi hissettim. Ancak 35Mbps paketine bu ay zam geldi -> 76'dan 86'ya

Türkiye şartlarında paket olarak ise 63TL'lik paketi gayet iyi bence. Ben onu kullanıyorum.
Hocam, sanırsam siz NetSpeed müşterisisiniz.
Görüş ve detaylarınızı yazar mısınız?
Ping, paket kaybı var mı?
Memnun musunuz?

ValveAdalet

Picopat
Makaleler
1
Hocam ben pek güvenmem yeni şeylere. TurkNet'te müşreti hizmetleri iyi değil sanırsam. NetSpeed'e bir şans vermeyi deneyin taahhütlü mü?

KS
SapkaliPikacu

SapkaliPikacu

Decipat
Hocam ben pek güvenmem yeni şeylere. TurkNet'te müşreti hizmetleri iyi değil sanırsam. NetSpeed'e bir şans vermeyi deneyin taahhütlü mü?
Taahhüt yok hocam.
İşte TürkNet'de müşteri hizmetleri olmadığı için geçeceğim taahhüt, limit olmadan yine aynı şekilde.
Sizce geçmeli miyim?

abdulmeLINK

Decapat
Yer
I can't tell what is reel or where i belong
Şu ana kadar hiç paket kaybı yaşamadım. Ping, TurkNet kullandığım zamanlardaki pingimden 10ms kadar daha düşük. Bir kaç ay önce mahalledeki santralle ilgili sorun çıkmıştı sanırım, internet kopmuş. Müşteri hizmetlerini aramamla 48 saat içinde düzeltildi.

Şimdilik TurkNet kullanırken yaşadığım deneyimden daha iyi bir deneyim yaşıyorum. İnternet servis sağlayıcılarının davranışları bölgeden bölgeye değişir tabi ama TürkTelekom iptal etme sorunları yaşayacağınızı düşünmüyorum. Yerinizde olsam geçip bir ay deneyip ona göre karar verirdim. Ben de geçerken bunu düşünerek geçmiştim şu an memnun olduğum için kalıyorum.

63TL olan 35mbps 100gb kotalı paketini tavsiye ederim 100gb kotayı aşınca fatura, kotasız 35mbps ile aynı fiyata geldiğinde artmayıp duruyor.

NetSpeed sanırım online işlem sayfasını yenilemiş TurkNet gibi arkadaşlık kodu getirmiş. Geçmeye karar verirseniz benim kodumu "7FWMZJ" kullanabilirsiniz kullananların faturasına -5 olarak yansıyor.

Asdasgudas

Centipat
Makaleler
2
Yer
Muğla
Ben de NetSpeed kullandım 7 ay boyunca deneyimlerimi aktarmak isterim. 75 mbit indirme 8 mbit yükleme hızı olan paketi kullandım. 74-75 arası indirme, 8-8.5 arası da yükleme hızı alıyordum. Ping olarak Wi-Fi ile de ethernet ile de herhangi bir sorun yaşamadım. Verilen modem idare eder. Pingim online oyunlarda 15-20 arasındaydı. CS:GO'da 60-70 arasındaydı. Oturduğum muhit görece yeni olduğundan internet altyapısı iyiydi. Kopmalar ve yavaşlama söz konusu değildi. Şu anda Samsun'a transfer ediyorum. Bakalım burada nasıl değerler alacağım.

Yukarı