NetSpeed upload değerleri çok düşük

ejderya_22

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Upload hat değerim neden bu kadar düşük olabilir? 1 yıl önce böyle değildi. Müşteri hizmetlerini ilk aradığımda ev tesisatında sorun var dendi. Ben de binadaki kutudan modeme kadar CAT6 kablo çektim, değişen bir şey olmadı. Tekrar müşteri hizmetlerini aradığımda ise yapacak bir şeyin olmadığı söylendi. Bu konuda ne yapabilirim?

c7fdc07aebce3080b78ea2ef67bd5a32.jpeg

Modeme reset atabilirsin belki düzelir. Pek bir bilgim yok ama işe yarayabilir.

Peki iç tesisatınız ne durumda?

Port değişikliği iste ondan dolayı olmuş olabilir. Şahsen ben arıza kaydı bıraktım. Normalde 7-8 Mbps upload alıyordum. Hatta kopma olduğu için başka bir porta aktarma yaptılar. 4 Mbps'ye düştü upload hızı.

Port değişikliği iste ondan dolayı olmuş olabilir. Şahsen ben arıza kaydı bıraktım. Normalde 7-8 Mbps upload alıyordum. Hatta kopma olduğu için başka bir porta aktarma yaptılar. 4 Mbps'ye düştü upload hızı.

Peki hocam ne demem lazım port degisimi için upload ile sorun yasiyorum dedim arza kaydı bile bırakmadilar. Önceden 4Mbps upload alıyordum Max upload da 16Mbps gozukuyordu.

@ejderya_22 internetim kopuyor diye arıza kaydı bırak. Fakat biraz uğraştırcak ama belki işine yarar. DSL sinyalini 5 dakikada bir kopmasını sağla. Yönetimde sekmesinde DSL ayarları var. Oradan hiçbir ayara dokunma. Uygulaya tıkla DSL sinyalin gidip gelecek sonra yine yap. 10-15 kere falan yap sana kalmış ama en az 5 kere yap. Müşteri hizmetlerini ara arıza kaydı bıraktır kopuyor diye.

Aklıma başka seçenek gelmedi.

@ejderya_22 internetim kopuyor diye arıza kaydı bırak. Fakat biraz uğraştırcak ama belki işine yarar. DSL sinyalini 5 dakikada bir kopmasını sağla. Yönetimde sekmesinde DSL ayarları var. Oradan hiçbir ayara dokunma. Uygulaya tıkla DSL sinyalin gidip gelecek sonra yine yap. 10-15 kere falan yap sana kalmış ama en az 5 kere yap. Müşteri hizmetlerini ara arıza kaydı bıraktır kopuyor diye.

Aklıma başka seçenek gelmedi.

Tamam sağ olun denerim.

Geri
Yukarı