NetSpeed ve TürkNet farklı hızlar veriyor

exTypen

Hectopat
Herkese Merhaba;
Şu an Superonline kullanıyorum 24Mbps internete 79TL veriyoruz. Eğer babamı ikna edebilirsem TürkNet veya NetSpeed'e geçmek istiyorum. İlk olarak TürkNet altyapı soguladığımda 16 Mbps veriyor. NetSpeed ise 95 Mbps veriyor. Bu fark enden kaynaklı ilk sorum bu. İkinci sorum çok uğraştırır mı? Üçüncü sorum 80 TL civarında hangi paketleri var. Hangilerini önerirsiniz?

Eğer çok upload yapmıyorsanız ya da indirme yapmıyorsanız normal bir kullanıcı için 76 TL'lik Netspeed paketi yeterli.
Ben 50-60 tane farklı oyun oynayacağım Youtube'a video uploadlayacağım diyorsanız daha yüksek paketlere bakabilirsiniz.

Neden verilen hızlar farklı sorusuna gelecek olursak muhtemelen Turknet sitesinde hata var. Müşteri hizmetlerini arayıp sormanızı tavsiye ederim.

Turk.net'in YAPA bölgesindesinizdir ama Internet santrali binası sizin yaşadığınız binadan epey uzaktadır. Şu anda ise saha dolabından hizmet alıyorsunuzdur, VDSL saha dolabı belki de eve yakındır Netspeed de saha dolabından yüksek hızlar verebiliyordur. Birçok sebep olabilir ama bu daha olası geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı