Netspeed vs. Millenicom vs. TurkNet

Rwansaii

Centipat
Öncelikle Millenicom ve Netspeed daha ucuz ancak Türk Telekom altyapısı kullandığım için Türk Telekom sorun çıkarır mı? Veya TurkNet'e geçsem GigaFiber gelmesi için ne yapmam gerekiyor?

Hangisi en ucuz ise ona geç. Kendi sunucuları pek bozulmayacağına göre sorun olursa Türk Telekom altyapısı bakacak olaya. TurkNet GigaFiber olan bir şehirde isen TurkNet'i deneyebilirsin.

Mahalleye göre değil mi İstanbuldayım ve mahalleme nasıl getirtebilirim?

Getirtemezsiniz hocam maalesef, TurkNet CEO'su bir yayında, "biz bir ilçede, semtte ne kadar internet kullanan var ve ne kadarı TurkNet kullanıyor diye analiz edip öyle GigaFiber'e yatırımına karar veriyoruz" demişti. O yüzden bunda sizin çok bir kontrolünüz yok.

3 seçenekten ben TurkNet'i önerebilirim. Millenicom'da da benim bildiğim kadarıyla mağduriyet az oluyor ve sorun yaşayınca muhatap bulmak artık kolay ikisinde de.

Netspeed ise kaydolsam mı diye görüştükten sonra beni aralıksız taciz ettikleri, kaydolmayacağım dedikten sonra da bir anda telefon numaramı "internetsiz ev kalmasıncılar" bastığı için önermiyorum.

Getirtemezsiniz hocam maalesef, TurkNet CEO'su bir yayında, "biz bir ilçede, semtte ne kadar internet kullanan var ve ne kadarı TurkNet kullanıyor diye analiz edip öyle GigaFiber'e yatırımına karar veriyoruz" demişti. O yüzden bunda sizin çok bir kontrolünüz yok.

3 seçenekten ben TurkNet'i önerebilirim. Millenicom'da da benim bildiğim kadarıyla mağduriyet az oluyor ve sorun yaşayınca muhatap bulmak artık kolay ikisinde de.

Netspeed ise kaydolsam mı diye görüştükten sonra beni aralıksız taciz ettikleri, kaydolmayacağım dedikten sonra da bir anda telefon numaramı "internetsiz ev kalmasıncılar" bastığı için önermiyorum.

TurkNet diğerlerine göre pahalı değil mi ama hocam değer mi?

Hocam size 4 adet ekran görüntüsü paylaşacağım kararı siz verin.
Bu benim şu an TurkNet'ten aldığım hız

q.PNG

Bu şu an TurkNet'in adresimi girdiğimde verdiği altyapı sorgu sonucu

ww.PNG

Bu aynı adresimde Netspeed sonucu

ee.PNG

Bu da Millenicom sonucu

rr.PNG

TurkNet son zamla evet biraz pahalı oldu. Ancak TurkNet bu zammı Telekom sebepli yaptı, yani ama bugün ama yarın diğer kurumlar da yapacak. Ben hiçbir firmayı yanıtlıcı bilgi veriyor diye suçlamıyorum ama eşlenik altyapı sorgusunda ve kendi hız testi sayfasında Nperf'ü kaynak olarak kullanıyor TurkNet. Millenicom ise bana hayal satıyor.

Bu durum her altyapıda böyle olacak değil yani karar elbette sizin.

Tüm bunların dışında ben hem şirketin bakış açısını sevdiğimden hem de yakinen takip ettiğim yatırımlarından ötürü TurkNet kullanmaya devam diyorum. Her ay TurkNet'e verdiğim paranın, bizleri leş gibi internete senelerdir mahkum eden, içi boşaltılmış, yandaşlaşmış ve tekelleşmiş Türk Telekom'un karşısında durmasını bir nebze de olsa kolaylaştıracağını bilmek beni mutlu ediyor.

Öncelikle Millenicom ve Netspeed daha ucuz ancak Türk Telekom altyapısı kullandığım için Türk Telekom sorun çıkarır mı? Veya TurkNet'e geçsem GigaFiber gelmesi için ne yapmam gerekiyor?
Gigafiberiniz olmadigi icin netspeed ve millenicom daha iyi secenekler. Millenicom sol yurt disi cikisini netspeed tt cikisini kullaniyor tt cikisi daha iyi oldugu icin netspeed tavsiyemdir.
Netspeed kullaniyorum deneyimlerimi bu konuda gorebilirsiniz.

Geri
Yukarı