NetSpeed vs Millenicom

Hat kötü zayıflama var. Kabloda ek varsa kesip baştan bağlayın. Mümkünse yeni bir CAT-6 kablo ile güncelleyin altyapınızı.

Şu an maksimum alabileceğiniz hız 50, ki onu da veremezler. 49 verdikleri halde hattınız sürekli kopmalar içerisinde. Stabil bağlantı için bu hatta en fazla 35 Mbps hız tanımlarlar.

Aynı kabloyu kullanıyorum önceden 80Mbps alırken şimdi 35 veriyor kablodan olduğundan emin misiniz? Ona göre TürkNet'i arayıp kablo değişimi talep edeceğim.

Hızınızı 50'ye sabitlemişler. 15 upload alıyorsunuz vay anasını sayın seyirciler...
Bence çıkmayın Türknet'e söyleyin sınırlamayı kaldırsınlar. YAPA'dasınız büyük ihtimalle.

Önceden veadan hizmet alıyorsan. Seni yapaya geçirmişler. Yapa altyapında olmak çok güzel bir şey. Upload hızın 15 Mbps geliyor. Bende olsa download 80'den 50'ye düşsün yine kalırım? Bir hız testi atar mısın? TürkNet'e kalmanı tavsiye ederim. Türkiye çift rakamlı upload hızı bulmak zor hale ki TT altyapısında daha da zor.

Hızınızı 50'ye sabitlemişler. 15 upload alıyorsunuz vay anasını sayın seyirciler...
Bence çıkmayın TürkNet'e söyleyin sınırlamayı kaldırsınlar. Yapa'dasınız büyük ihtimalle.

Upload artmış ama download 30Mbps düşmüş oyun indirmek istiyorum bu süreyi bayağı bir arttırıyor TürkNet download sağlarsa uploadumu düşürüyor upload sağlarsa da downloadu 80Mbps download alırken uploadum 5Mbps'yi geçemiyordu. Yapa profilini önceden seçebiliyordum ama az önce baktığım Yapa'da gözükmüyorum.

Dosya Ekleri

• S.png
    S.png
    12,1 KB · Görüntüleme: 58
  • asd.png
    asd.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Upload artmış ama download 30Mbps düşmüş oyun indirmek istiyorum bu süreyi bayağı bir arttırıyor TürkNet download sağlarsa uploadumu düşürüyor upload sağlarsa da downloadu 80Mbps download alırken uploadum 5Mbps'yi geçemiyordu. Yapa profilini önceden seçebiliyordum ama az önce baktığım Yapa'da gözükmüyorum.
Sorununuzu anlıyorum ama vae'de 15mbps upload imkansız hocam. Downloadınız kısıtlanmış. Kısıtın kaldırılması için talepte bulunun bakalım ne olacak.

@Evelyn TürkNet ile konuş yapa profilini seçmek istediğini. Oyun profilini seçersen SNR değerin düşecek download hızında birazcık artacak. Ping değerlerindede düşme olacak. Böyle upload hızını bulmuşken ayrılmam. Bakır kablo uzunluğu 483 metre diyor. TürkNet ile konuşup ekip talep et. Ankastre üzerinde ölçüm yapılsın. Belki kablonda hasar olmuş olabilir. Hiçbir şey yoksa normalse yapa geçtiğin için hızın düşmüş olabilir. Santralden evine bakır ile geliyor. Santrale ne kadar yakın olursan o kadar yüksek hız alırsın TürkNet yapada.

Hat hızının kısıtlanma sebebi SNR oranınızın düşük olması. 6.2 civarında gezmesi iyi bir şey değil bağlantınız stabil olmaz ve kopmalar meydana gelebilir. Türknet'e kabahat bulmayın hat değerlerinizi iyileştirmek amaçlı 47 Mbps'e indirmiş. İlla değiştirmek istiyorum dersen NetSpeed bakın derim ben.

Hat hızının kısıtlanma sebebi SNR oranınızın düşük olması. 6.2 civarında gezmesi iyi bir şey değil bağlantınız stabil olmaz ve kopmalar meydana gelebilir. TürkNet'e kabahat bulmayın hat değerlerinizi iyileştirmek amaçlı 47 Mbps'e indirmiş. İlla değiştirmek istiyorum dersen NetSpeed bakın derim ben.

Değiştirmesine gerek yok. Şu an yapa altyapısında aldığı upload hızı mükemmel. Ülkede nereye gidersen git download bulursun fakat upload bulamazsın. 480 metreye göre hat zayıflaması fazla geldi. Kabloyu CAT 6 23 awg ile yenilerse dümdüz bir şekilde ek olmadan modeme takarsan iyileşme olur diye düşünüyorum. Uploadda hat zayıflaması yüksek zaten belki 20 Mbps upload görebilir.

Değiştirmesine gerek yok. Şu an yapa altyapısında aldığı upload hızı mükemmel. Ülkede nereye gidersen git download bulursun fakat upload bulamazsın. 480 metreye göre hat zayıflaması fazla geldi. Kabloyu CAT 6 23 awg ile yenilerse dümdüz bir şekilde ek olmadan modeme takarsan iyileşme olur diye düşünüyorum. Uploadda hat zayıflaması yüksek zaten belki 20 Mbps upload görebilir.
Katılıyorum. 15 upload ne demektir ya senelerdir 0.60 uploadla sürünüyoruz. 3-4 mbps upload görünce havalara uçmuştum. Kesinlikle çıkmayın.

YAPA olduğunu bilmiyordum o halde Türknette kalsın ama YAPA altyapısına rağmen o SNR değeri beni şaşırttı açıkçası.
Katılıyorum. 15 upload ne demektir ya senelerdir 0.60 uploadla sürünüyoruz. 3-4 mbps upload görünce havalara uçmuştum. Kesinlikle çıkmayın.
O uploadı almamızın sebebi Türk Telekom hazretlerine göre insanlar sunucu kurmasın diyeymiş. Bak sen...

Yeni konular

Geri
Yukarı