Netspeed vs TurkNet

Sizce Netspeed mi daha iyi yoksa TurkNet mi?

• Oy verenlerin toplamı
    44

yusuf6554

Megapat
Makaleler
63
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Netspeed ADSL kullanıcısıyım. Önümüzdeki ay bir aksilik çıkmazsa Netspeed VDSL'e geçiş yapacağım.

Öncelikle bu konuyu muhabbet ve karşılaştırma için açıyorum. Netspeed'den çıkmayı düşünmüyorum çünkü genel olarak gayet memnunum. Fakat sizin deneyimlerinizi öğrenmek için bu konuyu açtım.

Sizce Netspeed mi daha iyi yoksa TurkNet mi? Ayrıca Netspeed veya TurkNet kullanıyorsanız deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Altyapı iyi ise ikisi de sorun yaşatmaz. NetSpeed bazen bölgesel sunucular bakım yapınca yurt dışı çıkışlarda sorun yaşatıyor ama geriye kalan zamanlarda güzel.

Netspeed kullanıcısıyım. 2020 Nisandan beridir abonesiyim. Çok memnunum.
TurkNet avantajları:
-Başka operatörden geçişte cayma bedelini kendileri ödüyorlar.
-Eğer İstanbul Ankara gibi yerlerde yaşıyorsanız kendi altyapıları var ve hem daha pingsiz hem de 1000 Mbps'e ulaşan hızları sağlıyorlar.
Dezavantajları:
-Destek hattı iyi fakat Netspeed destek hattı daha iyi.

Altyapı iyi ise ikisi de sorun yaşatmaz. NetSpeed bazen bölgesel sunucular bakım yapınca yurt dışı çıkışlarda sorun yaşatıyor ama geriye kalan zamanlarda güzel.
Aynen öyle. Ben de zaten sadece nadir anlarda IP almama sorunu yaşadım. Onun dışında kesinlikle Netspeed ve TurkNet arasında fark olacağını sanmıyorum. Önemli olan altyapı.

Arada sırada gece 2-3 civarı 1-2 dakikalık internet kesiliyor. Tamamen altyapıya bağlı olduğunu düşünüyorum. İkisi de gayet iyi firma.
O bende de oluyor ancak büyük bir sorun değil. Sonradan düzeliyor. Ayrıca toplasan 2 senede 2-3 kere yaşanmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı