NetSpeed'e geçiş

nmnklbr

Decapat
Merhaba arkadaşlar,
TürkNet'in malum fiyat politikasından dolayı NetSpeed'e geçmeye karar verdim. NetSpeed'in yurtdışı çıkışları nasıldır? Hop noktaları ve rota düzenlemeleri nasıldır?
Not: Rize'de oturuyorum.
Üstteki sonuç Türk Telekom ADSL ile üç kat aşağıdaki modemden kablosuz olarak yapıldı. Alttaki test ise TürkNet VDSL ile aramızdaki üç metre öteden yapıldı. Aynı saha dolabından farklı hizmetler alıyoruz.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2021-06-11 01.27.24.png
    Ekran Resmi 2021-06-11 01.27.24.png
    319,1 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleme:
Netspeed abonesiyim şu anda. Sakın ama sakın Netspeed abonesi olma.

Yurtdışı çıkışları ciddi anlamda sorunlu. Ping değerine pek lafım yok.
Ancak ciddi sıkıntılar yaşarsın.

Örnek olarak yayın açamaz bir hale gelirsin.
Twitch İnspector ispat.PNG

Twitch Milan 2 Sunucusu 6000 Bitate Testi.png

Twitch Vieanna 2 Sunucusu 6000 Bitate Testi.png

Twitch Vieanna Sunucusu 6000 Bitate Testi.png

Gördüğün üzere Twitch üzerinde yayın yapmak imkansız. Bunun gibi onlarda ispatı Netspeed tarafına yolladım. Ancak ne çözüm sunuyorlar nede çözüme gidiyorlar ispatlar üzerine.

CRC hatalarından tut, anlık kopmalara, sayfa ve video yükleme hatalarına, İnternet gitmelerini sıklıkla göreceksin emin ol.

Netspeed abonesiyim şu anda. Sakın ama sakın Netspeed abonesi olma.

Yurtdışı çıkışları ciddi anlamda sorunlu. Ping değerine pek lafım yok.
Ancak ciddi sıkıntılar yaşarsın.

Örnek olarak yayın açamaz bir hale gelirsin.
Eki Görüntüle 1064198
Eki Görüntüle 1064199
Eki Görüntüle 1064200
Eki Görüntüle 1064201

Gördüğün üzere Twitch üzerinde yayın yapmak imkansız. Bunun gibi onlarda ispatı Netspeed tarafına yolladım. Ancak ne çözüm sunuyorlar nede çözüme gidiyorlar ispatlar üzerine.

CRC hatalarından tut, anlık kopmalara, sayfa ve video yükleme hatalarına, İnternet gitmelerini sıklıkla göreceksin emin ol.
Yayın yapmıyorum, sadece oyun oynuyorum.

Neredeyse 1 yıldır kullanıyorum. Maksimum 6-7 kere kesinti oldu. Onları da destek talebi ve arayarak çözüme kavuşturdum. Ya da genel kesinti oluyordu. Hız düşümü felan olmadı hiç.

Netspeed Mersin'den yaptığım test kendim 2 sene veya daha fazla oldu kullanıyorum ufak tefek sorunlar olmadı değil ama hangi firmada olsaydım o sorunlar olacaktı sorunsuz firma yok. Ama kesinlikle fiyat performansından çok memnunum. Kısaca Netspeed kaliteli firmadır.

Dosya Ekleri

• test.jpeg
    test.jpeg
    25,4 KB · Görüntüleme: 41
@Mevlüt Çetinkaya Yakalaşık on gün önce TurkNet ile aynı sorunu yaşadık.

Yurt dışı indirme hızı 5Mbit civarına düşüyordu yaklaşık iki hafta boyunca, arıza kaydı açtık aradan birkaç gün geçti geri dönen olmayınca biz ulaşalım dedik olmadı, sesli yanıt sistemi var sadece.

GIBIRNet'e başvuru yaptık ertesi gün devir oldu, sorun falan kalmadı. Daha sonra öğrendik ki TürkNet topu Telekom'a atmış, onlarda abonenin ankastre sorunlu demiş. Ne hikmetse sorun yok şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı