Netspeed'in abonelik silmemesi

dirsekdemir

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
2 ay boyunca 16 Mpbs hızında internet hizmeti aldım. Yeni taşındığım adrese port sıkıntısından dolayı internet hizmetimi taşıyamadım. Hattımı dondurdum ve sonra iptal dilekçesi gönderdim. 1.5 ay önce müşteri temsilcisi bana "hattınız iptal edilmiştir"dedi. Ama nedense halen Netspeed Online İşlemlere giriş yapabiliyordum. Aradığım da "hiç bir şekilde kullanıcı veya abonelik silmiyoruz" denildi. Netspeed'den internet hizmeti almadığım halde halen bana gereksiz gereksiz mesajlar, aramalar geliyor Netspeed üzerinden. Örneğin bugün geçen ayda dondurup, iptal ettiğim hattı bana aktif ettik diye aradılar. Tekrar gine Netspeed'i aradım bana dedikleri şu şekilde "Beyefendi bir yanlışlık olmuş kusura bakmayın". 2 gün önce tekrar gereksiz bir mesaj daha geldi ve tekrar aradığımda gine aynı cümleyi kurdular. Özetle Netspeed'in internet kalitesi iyi güzel de, elinizi verirseniz kolunuzu kaptırırsınız benden demesi. Abonelik silmiyorlar. Eskiden tavsiye ederdim şimdi nefret ediyorum.

Aynı durum bende de mevcut. Bir süre Netspeed'den hizmet alıp yaşadığım sorunlar nedeniyle iptal ettirdim. Hala Online İşlemlere girebiliyorum. Aynı şekilde bana da abonelik ve kullanıcı silmediklerini söylediler. Üstüne üstlük o kadar büyük sorun yaşayıp Netspeed'in aciz bir şekilde çözemeyeceğini belirttikten sonra iptal ettirmeme rağmen pişkin bir şekilde 75 TL iptal için ek ücret aldılar son faturama ek. Sırf bu yüzden forumda konulara yazıyorum insanlara bu firmadan uzak durun diye. Amatör bir firma. Merdiven altı bir firma. Kronik sorunları olan bir firma. Ben de bir süre insanlara tavsiye ettim bu firmayı fakat hem benim yaşadığım sorunlar hem de son zamanlarda başka insanların yaşadığı sıkıntıları gördükten sonra kesinlikle kimseye tavsiye etmem.

Dostum bende yeni abonesiyim henüz bir ay olacak, taşınma durumunda eğer port yoksa çoğu firma ücretsiz sözleşmeyi fesih edip İnternet'i kapattırma hakkı tanıyor diye biliyorum. Keşke dondurmak yerine kapattırmış olsaydın. Netspeed bu durumda nasıl bir öneri yaptı sana? Yada nasıl seçenekler vardı da dondurmayı tercih ettin?

Dostum bende yeni abonesiyim henüz bir ay olacak, taşınma durumunda eğer port yoksa çoğu firma ücretsiz sözleşmeyi fesih edip İnternet'i kapattırma hakkı tanıyor diye biliyorum. Keşke dondurmak yerine kapattırmış olsaydın. Netspeed bu durumda nasıl bir öneri yaptı sana? Yada nasıl seçenekler vardı da dondurmayı tercih ettin?
En fazla 3 ay olacak şekilde hat dondurma işlemi yapılabiliyormuş. Netspeed hiç bir şekilde benim adıma Türk Telekom'a başvurmadı her işi ben halletmek zorunda kaldım. Port takibi yapıyoruz dediler. Dedim 3 ay dondurulmuş bir şekilde kalsın açılırsa nakil ederiz dediler. Açılmadı ve iptal ettirdim. Şimdi Superonline'a port takibi için abonelik oluşturdum. Herhangi bir port açık olması durumunda direk bağlayacaklar evime interneti.

Dostum port takibini zaten en hızlı yapıp port açan Türk Telekom. Eniştem de geçen gün taşındı, port yoktu (vodafone interneti kullanıyor) gitti iptal ettirdi. Ardından TTnet'e gidip başvuru yaptı 1-2 haftaya kadar port açılıp bağlanacakmış.
Netspeed'in iptal ettirdiğiniz halde aboneliği silmemesi nasıl bir sorun oluyor? Başka bir sıkıntı yaşadınız mı? Bende yeni abonesiyim biraz bilgi verirseniz sevinirim. 6 aylık bir taahhüt yaptım fiyatı biraz ucuzdu 16Mbps 56 TL ve telefonsuz olduğu için cazip geldi bağlattım.

Dostum port takibini zaten en hızlı yapıp port açan Türk Telekom. Eniştem de geçen gün taşındı, port yoktu (vodafone interneti kullanıyor) gitti iptal ettirdi. Ardından TTnet'e gidip başvuru yaptı 1-2 haftaya kadar port açılıp bağlanacakmış.
Netspeed'in iptal ettirdiğiniz halde aboneliği silmemesi nasıl bir sorun oluyor? Başka bir sıkıntı yaşadınız mı? Bende yeni abonesiyim biraz bilgi verirseniz sevinirim. 6 aylık bir taahhüt yaptım fiyatı biraz ucuzdu 16Mbps 56 TL ve telefonsuz olduğu için cazip geldi bağlattım.
Sorun şu; Netspeed aboneliğini iptal ettirmek istiyorsun fakat iptal ediyorlar ve halen sana işte gereksiz Netspeed'den mesaj ve aramalar geliyor. Hattın iptal olduğunda bile Online İşlemlere giriş yapabiliyorsun ki bu da insanın aklına acaba iptal etmediler mi sorusu getiriyor. Arıyorsun iptal ettik diyorlar ama güvencem yok artık Netspeed'e.

Abonelik iptal olmasa aktif bir paketiniz olur faturanız gelir. Bunlar da gelmediğine göre büyük ihtimalle aktif abone sayısını fazla gösterme gibi bir amaç geliyor aklıma. Değişik bir durum bilemiyorum.

Bence de, abonelik iptal olduğu sürece herhangi bir sorun yok. Ancak mesajlar rahatsız ediyordur arkadaşların söylediği gibi. Numara engelleme çözüm olabilir 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı