New Austin (Red Dead Redemption 2)

NEW AUSTIN (RDR 2)

New Austin, "Red Dead" serisinde kullanılan ve Birleşik Devletler'in (ABD) güneydoğusunda bulunan kurgusal bir eyalettir. Arthur Morgan New Austin ve West Elizabeth eyaletlerinde arandığı için "Epilogue" bölümüne kadar bu bölgeyi göremeyiz.
1685263316805.png

(Görsel: IGN)

Armadillo (RDR 2)
Armadillo, "Cholera" salgını yüzünden terk edilmiştir. Kasabanın barına girdiğimizde birçok yerli bizi uyarır ve ayrıldıktan sonra yıkanmamızı söyler. Armadillo'nun haritadaki açıklaması:

"Bu şehir bir harikaydı, çoğunlukla servet aramak için Batı'ya giden yerleşimciler tarafından hızla inşa edilen ahşap binalarla doluydu. Son zamanlarda bir kolera salgını şehri tahrip etti ve bir zamanlar refah içinde olan birçok işletmenin kapılarını kapatmasına neden oldu."

RDR 2'de, Armadillo'da bir bar, bir silahçı ve bir genel dükkan varken RDR'de ise doktor, sinema vs. gibi birçok mekan bulunmaktadır. RDR'nin ilk oyununun birçok ana görevi bu kasabada geçmekte, RDR 2'de ise burada hiçbir görev bulunmamaktadır. Kısaca RDR 2'de bu kasaba pek canlı değildir. Şerif, kasabayı terk edeceği için işlediğiniz hiçbir suç yüzünden aranmazsınız.

Bu kasabaya ilk gelişimizde, şerifi Del Lobo çetesi ile bir çatışmadayken buluruz. Ayrıca New Austin'de birçok çetenin saklanma yerlerini görebiliriz.
1685264239282.png


Tumbleweed (RDR 2)

1898 ve 1907 arasında düşüşte olan bir kasabadır. Bu kasaba devamlı olarak Del Lobo çetesinin saldırılarına uğrar lakin şerif çok disiplinlidir.

Haritadaki açıklama:

"Yakınlardaki Armadillo'ya demiryolu inşa edildikten sonra hızla düşüşe geçen bir zamanlar hareketli olan New Austin kasabası, zorba ve sert bir şekilde kara yargıyı uygulayan Şerif Freeman tarafından yönetilmektedir."


Kaynak: Red Dead Wiki ve deneyimlerim.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel olmuş hocam :)

@Arda12354 yollarımız kesişti...
 
RDR 3 ve GTA 6'yı sabırsızlıkla bekliyorum. Dünya'nın en iyisi olmasa da ikinci benim gözümde. Birinci ne diye soracak olursanız GoW: R. İncelemeniz için teşekkürler.
Yorumunuz için ben teşekkür ederim hocam. Bence de GOW: R en iyi oyunlardan birisi. GTA 6 için heyecanlanmamın tek sebebi RDR 3'e daha fazla zaman ayırabilecek olmaları.

Güzel olmuş hocam :)

@Arda12354 yollarımız kesişti...
Teşekkürler.
Aman hocam burada birbirinize girmeyin.
 

Yeni konular

Geri
Yukarı