New World Oyununa acilen Türkçe dil desteği gelmeli

Para birimimizin değeri ile Türkçe yama getirmelerinin hiçbir alakası yok.
Bence de ama, madem öyle hem bu adamlara çerez parası geliyor falan filan.Sonuç olarak neden getirmiyorlar o zaman. Rockstar, Ubisoft.
Bir Türk bu oyunu alınca 11,60 dolar ödüyor. Bu 11,60 doların %30'u Steam'e gidiyor. Gerisi geliştiriciye. Bir de bir Alman'ın, İngiliz'in aldığını hesap et bakayım.
Adamların derdi buysa oyunun fiyatını arttırır, türkçe dil desteği ile alakası ne?

Neden gelsin ki? Para birimimiz değersiz. 40 dolarlık oyunu 110 TL'ye satıyorlar. Türklerden gelen para çok azdır. Zaman ve para kaybı çeviri onlar için.
Amazon, Türkiye'yi siz kadar küçümseseydi oyunu 110 değil 240 veya 350 TL'ye alırdık. Oyun içi rm currency olan markları da 10-77 TL arasına almazdık. Ayrıca Twitch için yerelleştirme ve Prime için yerelleştirme de almazdık. Neyse ki Amazon siz değil.
Bu arada oyuna dil desteğinin uzun bir süre geleceğini zannetmiyorum. Henüz yeterince Türk oyuncu olduğunu düşünmüyorum oyunda. Yeterince oluşmaya başladığında tahminen dil desteği de gelecektir.

Adamlar münasip yerlerini para ile siliyorlar. Adamların amacı zarar etmek değil kitle toplamak.
Neyin kitlesi? Şu ülkede MMO kitlesi ne kadar var acaba çok merak ettim şu an. Başka tür online oyun olsa hadi neyse. Bir de kitle toplamak demişsin. Yok öyle bir şey. Bu dünya da hiçbir şirket paradan başka bir şeyi düşünmüyor.

Amazon, Türkiye'yi siz kadar küçümseseydi oyunu 110 değil 240 veya 350 TL'ye alırdık. Oyun içi rm currency olan markları da 10-77 TL arasına almazdık. Ayrıca Twitch için yerelleştirme ve Prime için yerelleştirme de almazdık. Neyse ki Amazon siz değil.
Bu arada oyuna dil desteğinin uzun bir süre geleceğini zannetmiyorum. Henüz yeterince Türk oyuncu olduğunu düşünmüyorum oyunda. Yeterince oluşmaya başladığında tahminen dil desteği de gelecektir.
Ben direk geleceğini zannetmiyorum, sonradan getirmezler genelde ama belli olmaz.

Neyin kitlesi? Şu ülkede MMO kitlesi ne kadar var acaba çok merak ettim şu an. Başka tür online oyun olsa hadi neyse. Bir de kitle toplamak demişsin. Yok öyle bir şey. Bu dünya da hiçbir şirket paradan başka bir şeyi düşünmüyor.
Kitle neden toplanır acaba? Hayır işleri için herhalde.

Dünyada ki en zengin şirket adamlar. Sen neyden bahsediyorsun? Eğer öyle bir şey olsaydı 2 tane oyunları çöp olduktan sonra oyun geliştirmeye devam etmezlerdi. Kendi kafandan bakarsan bu tarz olayları kafan almaz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı