Nexus 5 Hala Alınır Mı ?

zapikus

Kilopat
Ses kalitesi iyi mi ? Android 6.0 alır mı ? Şimdiden itibaren kasar mı ? 16 GB mi 32 GB mi ? OTG desteği yokmuş. Bir şekilde yaptık diyelim. USB çoklayıcıyla aynı anda hem şarj edip hemde kol ile oyun oynasak bataryaya zarar gelir mi patlar mı ? Seyyar şarj aleti ile şarj etsem sıkıntı olur mu ? OTG ile USB bağladık diyelim hafıza kartındaki gibi uygulamalar USB'ye atılabilir mi ? Ön kamerası çok mu kötü, fotoğraf çekilmeyecek kadar mı ? Işık sızması var mı ? Kronik bir problem var mı ? Uygulamalar da kasar mı ? Klavye donup takılır mı ? 4.5G destekli mi ? Başka ne telefon önerebilirsiniz ? Mümkünse kasmasın, hızlı olsun, çok ısınmasın, ses kalitesi iyi olsun hem kulaklık hem hoparlör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ön kamerası çok mu kötü ? VGA gibi mi ? Üstteki diğer sorularıma da cevap verirseniz sevinirim. Bir de farklı alternatif olarak siz ne önerirsiniz ?

Al işte, yoruma bak. Samsung'larda olan hantallaşma, genelleme yapmadan önce amiral gemisi olan telefonlarını kullanın, öyle gelin. Son çıkan S6, Note4, Note 5 gibi üst seviye telefonlarında herhangi bir hantallaşma görmedim. 400 TL'ye Android Samsung telefon alıp kasınca laf etmesi kolay oluyor. Lütfen deneyimlerinizi paylaşın, benim deneyimim amiral gemilerindeki yazılımda bir hantallaşma görmediğim. Samsung gerektiğinde güncelleme veriyor, 2-3 gün önce S6'ya güncelleme vermesi gibi...

Samsung neden alınır onu anlamıyorum. Bir de aldıktan sonra Samsung'u savunmak daha hayret ettirici.
Al işte, yoruma bak. Samsung'larda olan hantallaşma, genelleme yapmadan önce amiral gemisi olan telefonlarını kullanın, öyle gelin. Son çıkan S6, Note4, Note 5 gibi üst seviye telefonlarında herhangi bir hantallaşma görmedim. 400 TL'ye Android Samsung telefon alıp kasınca laf etmesi kolay oluyor. Lütfen deneyimlerinizi paylaşın, benim deneyimim amiral gemilerindeki yazılımda bir hantallaşma görmediğim. Samsung gerektiğinde güncelleme veriyor, 2-3 gün önce S6'ya güncelleme vermesi gibi...

Android 6.0 aldı bile. Onun dışında arkadaşın dediği gibi samsunglarda oluşan hantallaşma bunda olmayacaktır çünkü saf android kullanılıyor. Bana kalırsa çok iyi bir telefon güncelleme desteği uzun zaman kesilmeyebilir.
Samsung neden alınır onu anlamıyorum. Bir de aldıktan sonra Samsung'u savunmak daha hayret ettirici.
Kuyruk acınız büyük değil mi sizlerin? Babamda Note 2, bende Note 4, Asım'da Note 4, eşinde Note 3, Erkan'da S6, Furkan'da S6 var. Çevremde ise Galaxy S5 ve S4 kullanan sürüyle de arkadaşım var. Hiçbirinde güncellemeler sonrası sıkıntı gözlemedim, peki neden? Çünkü bizde ÖN YARGI YOK!

Konu sahibinin sorusuna gelecek olursak, Nexus 5'i elime alıp deneyimleme şansım olmadı. Fakat genel kullanıcı kitlesi memnun. Herhangi bir beğenmediğin nokta olursa zaten Custom ROM konusunda eline kimse su dökemez. Orta-Üst segment aralığında gayet yeterli bir cihaz Nexus 5. Android 6.0 güncellemesini tanıtımdan sonra, güncelleme desteği süren diğer Google cihazlar gibi aldı. 4.5G desteği kullandığı Qualcomm işlemcinin modeminden dolayı sorunsuz olarak destekleniyor.

Telefonun hantallaşma süresine gelecek olursak Google Play içindeki tüm saçma-salak yok o pil yok bu master yok şu bimlenme gibi yazılımları kuracak olursanız ilk günden hantallaşacaktır. Onun dışında büyük Android sürüm güncellemeleri sonrası her cihazın yapması gerektiği gibi Wipe Cache ve Wipe Factory Reset işlemlerini Recovery menüsü üstünden yapmanız yararınıza olacaktır. (Gerçi 5.0 sonrası çok gerek kalmıyor bu tür işlemlere ama yine de bazı uygulamalar çok sorun çıkartabiliyor.)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı