Nexus 5 şarj bitme sorunu

salimcani

Hectopat
Daha fazla  
Telefon Modelim: Nexus 5
Telefonumun şarjı çok hızlı gidiyor. Sadece Wi-fi açıkken bile 10 dk ekran kullanımı gerisi bekleme ile 24 saatte şarj bitiyor. Meğer ben öyle sanıyormuşum.
TWRP Recovery girebiliyorum. Burada ekran 1 saattir açık ve telefon kapanmadı. Fakat sistemi açmaya çalıştığımdan şarjı düşük sandığı için açmıyor.
Android 6.0, 5.0, AOSP 7.0,7.1, Pure Nexus 7.0, NitrogenOS 7.0,7.1 ROM'larını denedim fakat hepsinde aynı sorun var.
Batarya kalibrasyonu da yaptım.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzgün okuyoruz sen garip yazıyorsun. Arka plan uygulamalarını kontrol et, cihazında Deep Sleep problemi var. Ben onu anladım. Bunu Kernel ile çözersin. Wakelock Detector ile CPU tetikleyici ve Kernel tetikleyicileri takip et. Draining yapan işlemleri Greenify ile kapat (Xposed öneririm) Buraya kadar problem yoksa eğer, bataryanın boşalmasının birçok nedeni olabilir. Örnek vermek gerekirse, telefonun çekmez, sinyali almak için daha fazla güç tüketir gibi ancak bu cihazının tüm şarjını bitirmez. Büyük ihtimalle Deep Sleep problemin var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı