NFS Heat önerilen sistem ile oynanamıyor

Torkoviski3

Hectopat
Daha fazla  
NFS Heat'de ve birçok oyunda, önerilen sistem gereksinimlerinden iyi veya önerilen sistem gereksinimlerinde bir bilgisayarım var. Fakat neredeyse her oyunda işlemci kullanımım %100 oluyor. (En basitinden Valorant bile i5-4460 ve 1050 Ti isterken benim işlemcim sürekli %100 ve drop yiyorum.) yazılımsal olarak mı bir sorun olabilir yoksa işlemcim mi ölmüş artık?
(Ek olarak boştayken kullanımları bıraktım.)
Sistemim=
-ASUS Dual GTX 1060 3GB.
-Ryzen 3 1300X.
- G.Skill 8 GB 2133 RAM.
-ASUS A320M-K anakart.

Dosya Ekleri

• 1603500541497.png
    1603500541497.png
    674,2 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    17,5 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
NFS Heat'de ve birçok oyunda, önerilen sistem gereksinimlerinden iyi veya önerilen sistem gereksinimlerinde bir bilgisayarım var. Fakat neredeyse her oyunda işlemci kullanımım %100 oluyor. (En basitinden Valorant bile i5-4460 ve 1050 Ti isterken benim işlemcim sürekli %100 ve drop yiyorum.) yazılımsal olarak mı bir sorun olabilir yoksa işlemcim mi ölmüş artık?
(Ek olarak boştayken kullanımları bıraktım.)
Sistemim=
-ASUS Dual GTX 1060 3GB.
-Ryzen 3 1300X.
- G.Skill 8 GB 2133 RAM.
-ASUS A320M-K anakart.

Bu sorun genel olarak RAM veya işlemcide büyük ihtimal RAM frekansı düşük olduğu için bir de DDR3 kullanıyorsanı sik drop oluyor veya işlemciden kaynaklanan bir sorun bir FPS MSI Afterburner ile bakın işlemci kullanımına RAM kullanıma ekran kartı kullanıma kadar bir de sürücülerini güncelle güncellemeyen bir sürücü performans kaybına neden olur ve RAM frekansı 2133MHz olduğu için FPS düşüşu olabilir.
Bir de Low ayarlara almayı deneyin RAM frekansı farkına ne diye soracaksanız işte bu videoya bakın:
1-

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı