Nicolas Cage Wampir İddaası

OnurB

Kilopat
Yer
A, A
GDHbNPTk.jpg

Jack Mord isimli bir antikacı 1870'lerden kalma İç Savaş çağına ait ve Bristol'dan (Tennessee) olan bir adamın resmini eBay'e (internet üzerinde açık artırma usulü bir alışveriş sitesi) tam 1 milyon dolar karşılığına satışa çıkardı ve resimde yer alan kişinin Nicolas Cage olduğunu iddia etti. Jack Mord'un söyledikleri bunlardı;

''Kişisel olarak onun (Nicolas Cage'in) olduğuna eminim, ve bir türlü yürüyen bir ölümsüz/vampir olarak her 75 yılda bir kendini yeniliyor. Bundan 150 yıl sonra bir siyasetçi, bir kültün lideri yada bir program sunucusu olabilir.''

Özellikle Nicolas Cage'in ''Moonstruck'' isimli 1987 yılına ait bir filmini de dile getiriyor, çünkü o filmde Cage bir vampir rolündeydi. Yakın zamanlarda oynadığı ''Ghost Rider'' (Hayalet Sürücüsü) adlı filmde şeytani bir role üstlenmesi de daha da şüpheleri uyandırdı. James Mord iddiasının emin olarak şu sözleri de ekledi;

''Herhangi bir para aktarımı yer almadan önce potansiyel bir alıcı önce resmi bir fotoğraf uzmanı tarafından kontrol ettirebilir''. Resim 1 milyon dolara satılıyordu, ama sonra kaldırıldı.

Vampir konusunu inceleyen birçok kişi önemli bir şeyi vurguladı: Vampirlerin aynada yansımaları yoktur ve resimleri de çekilemez. Bu sebeple bu iddia geçersiz kalır.

bcw66.jpg

Amerikan Programı ''David Letterman'' gibi şovlara çıkan ve özel röportajlar yapan Nicolas Cage bu iddiadan haberdar olarak sadece komik buldu. Bir özel röportaj da ise şu konuşma geçti;

Soru: ''Nicolas Cage'in gerçek hayatta bir vampir olduğunu söyleyen şu acayip söylentileri duydunuz mu?''

Nicolas Cage: ''Bunu daha önce duydum evet. Ve sabah kalkıp aynaya baktım ki hala orada mıyım diye görmek için, ve görünüyordum, bu da o söylentilere bir son verir. Çünkü bana vampirlerin yansımaların olmadığı söylenmişti.''

Soru: ''İnsanlar bunun için bir kanıt olduğunu söylüyor, bir resim var, bunu hiç gördünüz mü?''

Nicolas Cage: ''Evet gördüm. Baya iyi. Neden bunu bir gizem olarak tutmuyoruz, herkese 'mümkündür' deyip böylece bu daha eğlenceli bir hale gelebilir.''

Soru: ''Nicolas Cage bir vampir olabilir?''

Nicolas Cage: ''Mümkün olabilir. Ama insanların kanlarını içme gibi bir hobim yoktur. Nasıl bir vampir türü olurum bilmiyorum ama insanları incitmek istemediğim kesin. Yani kan içmiyorum.''

Soru: ''Bunu bilmek iyi oldu. Sadece redbull içiyorsunuz''

Nicolas Cage: ''Evet onu içerim bak''

John Travolta'nın benzer resmini açık artırmaya 50 bin dolara sunan kişi Nicolas Cage'in resmini yayınlayan kişiyle aynı kişi olmadığı tespit edildi. Travolta'nın 150 yaşın üzerinde olduğunu gösteren bu iddiayı yapan kişi ''Zamanda yolculuk olabilir'' dedi. 1997 yılında gösterime giren ''Face/Off'' filminde Nicolas Cage ve John Travolta'nın beraber oynaması da ilgileri çekti. Fakat söylendiği gibi Vampirlerin resimleri çekilemez, bu sebeple bu iki iddia da geçersiz sayılmaktadır.

Çok ilginç bir iddia açıkçası ama bu kadar yaratıcı bir düşünceye nerden ulaşıyorlar onu anlamadım doğrusu. Bir de ne akla hizmet 1 milyon dolar gibi yüksek bir rakama fotoğrafın satışını yapmaya çalışıyor, yani mesele reklam yapmak mı acaba diye düşünmemek elde değil.

Çok ilginç bir iddia açıkçası ama bu kadar yaratıcı bir düşünceye nerden ulaşıyorlar onu anlamadım doğrusu.Bir de ne akla hizmet 1 milyon dolar gibi yüksek bir rakama fotoğrafın satışını yapmaya çalışıyor, yani mesele reklam yapmak mı acaba diye düşünmemek elde değil.

Bizde millet cinlerle, onlarda da vampirlerle bozmuş kafalarını. Yok kardeşin yok ne vampir ne de cin var. Yahu vampir tamam, film falan havalı ama, cin ne kardeşim. Göremezsin, duyamazsın, kötü çocuk olursan çarpar. Ne güzel masallara kanıyor insanlar.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı