NieR: Automata hakkında düşünceleriniz neler?

Müzikleri fena değildi. Türü pek hoşuma gitmediği için pek sevemedim. Fakat JRPG ile aranız varsa bakabilecek bir türde.

@Night Fury
Taraflı yorum animeci olanların hepsi bu oyunu seviyor biraz tarafsız olsan bu oyunun leş gibi olduğunu görebilirdin.
Bu oyun yerine F Cry 4 tekrar oynarım daha iyi.
Eleştirmenler de mi taraflı?
20210604_181559.jpg

Tabi herkesin Nier'in içinde barındırdığı felsefe ve sanatı anlamasını bekleyemeyiz. Büyük ihtimalle lore'una bile hakim değilsiniz.

Çok güzel bir alt metni ve arka plan hikayesi barındırıyor her bir oyunu.

Kronolojik sırası bu şekilde ayrıca
Drakengard ve Nier aynı evrende yer
alıyor.

• Drakengard 3
    • Drag-On Dragoon 3 Story Side (novella containing the canonical ending)
    • Lots of in-game and out-of-game novellas and DLC
    • Utahime 5 is a non-essential prequel manga to DOD3.
  • Drakengard
    • After ending E there are a ton of short stories and novellas between here and Gestalt/Replicant. Most of these were released in the collection of the World Inside book
    • The Stone Flower
    • And Then There were None
    • A little Princess
    • The Red and the Black
  • NieR Gestalt/Replicant
    • After this there are even more side stories and novellas to read! I’d check the wiki for their translations.
    • The Magic Mountain
    • The Lost World
    • Now we’re getting closer to Automata and slightly more relevant materials. The following stories include events directly referenced in or take place in Automata’s world
    • The Space War
    • The Fires of Prometheus
    • Yorha Stage Play
    • Yorha Boys Stage Play (this play takes place here but contains SPOILERS for Automata!)
  • NieR Automata
    • NieR Automata concert Recital readings

Son düzenleme:
Oturup düşündüm ne anlatabilirim diye, normalde bayağı bi oyun incelemesi yazarım, ama bu oyunu anlatmak aşırı zor ve ben herhangi bir kişiye bu oyunu anlatarak sevdirmeyi başaramayacağıma eminim. Oyun çok komplike bir hikaye anlatıyor ve oyuncuya doğrudan bir çok şeyi açıklamıyor bile. Siz oynarken hissediyorsunuz. Hiçbir şeyi umursamadan 'haldır huldur' onu bunu keseyim diyorsanız Devil May Cry oynayın. NieR serisi size göre değil. Sonra oyunun hikayesini ve derinliğini hissetmeden, anlamadan gelipte burada boş yorum yapmayın, rezil oluyorsunuz. Ama büyük ve ağır hikayeleri seviyorsanız, oyunu sadece kafa dağıtmak olarak değil, her bir oyunu farklı deneyim olarak görüyorsanız mutlaka oynamalısınız. Zaten bu tarz şeyleri seven insanlar çoktan oynamıştır herhalde, boşa konuşuyorum bende. Not: Devil May Cry'ında hikayesi ve karakterlerini başarılı buluyorum, fakat oyunun ana odağı kesinlikle hikayesi değil kast ettiğim oydu.

Son düzenleme:
Oyuna devam etmeye çalışacağım. Güzel bir şeye benziyor ve bayağı da öveni var o yüzden bırakmakta pek istemiyorum. Hikaye galiba uzaylıların Dünya'yı ele geçirmesi ve bu sebeple insanların aya sığınıp, özel androidler geliştirip Dünya'yı kurtarmaya çalışması. En azından şuanlık o kadar anladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı