Nikon D300s mi D5200 mü?

Lonis

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Fotoğraf makinesi bu ikisinden birisini alacağım, D700 almak istiyordum ama Full frame lensler çok pahalı ve ucuz da bulamadım.
Ben kompakt bir makine kullandım bir süre, manuel çekime tamamen hakimim artık amatör sayılmam. 1000 çekim de DSLR bir makine ile yaptım. D5200'ün fotoğraf kalitesi daha iyi demiş dxomark, lakin D300S'in odak noktaları daha fazla ve çekilen fotoğrafların hepsinde D300s daha sağlam çekmiş, derken şöyle bir ayrıntı var işte: D300S'i kullananlar amatör değil bu işi bilen kişiler, ama yine de genel görüntü kalitesi daha güzel gibi duruyor. Ve ben uzun süreli kullanmayı düşünüyorum 2. elden alıp ve D5200 alasım gelmiyor açıkçası, yani dış görünüş olarak da D300s daha çok hoşuma gidiyor. Siz bana ne önerirsiniz? Bunlara rağmen D5200 her türlü daha iyi onu al derseniz alabilirim.
Not: "tokina af 35-70mm F3.5-4.6 macro" arkadaşlar böyle bir lens buldum, internette hem DX yazıyor bu lens için hem de FX, FX lensler DX makinelara takılıyor zaten onu biliyorum, ama bu lens gerçek Full frame mi? Yani D700 alıp takarsam sıkıntı çıkarır mı bana?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı