Nikon D3100'e uzaktan kumanda ile video çekimi yapılır mı?

Emin Seymen

Hectopat
Daha fazla  
Tripoda bağlı şekilde gitar solo videoları çekmek için kullanmak istiyorum ama uzaktan kumanda ile uyumlu mudur uyumlu ise kumanda video başlatma durdurma yapabiliyor mu?

Birçok DSLR makinalarda kumanda uyumluluğu ve giriş bulunuyor diye biliyorum. Benim Canon 650D makinamda var. Kablolu kumandalarda yapabilirsin. Ancak uzaktan kumanlalılarda cihaz ile uzaktan kumanda uyumluluğuna dikkat etmen gerek. Birde uzaktan kumandalar oldukça pahalı gerek var mı bilmiyorum. Kablo ile yapabilirsen naçizane fikrimdir.

cevap için teşekkür ederim uzaktan kumanda 30 lira gibi fiyatı var
nikon d3100 cihaza kimi uzaktan kumanda ile uyumlu kimide uyumsuz yazmış bazı formlarda o bakımdan sormuştum

nikon d3100 cihaza kimi uzaktan kumanda ile uyumlu kimide uyumsuz yazmış bazı formlarda o bakımdan sormuştum
Rica ederim. Nikon için tam bir bilgim yok. Canon için rc-6 kullanıyorum ben Canon'un kendi kumandası. Fiyatı da şuan 50 lira civarlarında. Kullanımı da oldukça basit çekim ayarlarında tek çekim, çoklu çekim ve uzaktan zamanlayıcı modundan uzaktan zamanlayıcı moduna alıp bastığım anda kameram video modunda ise video başlıyor, foto modunda ise odaklayıp foto çekiyor. Sizin için yine bir araştırma yapıp makinanız için kumanda bakacağım.
Hocam sizin makinanız ile benim makinam da zaten neredeyse aynı özelliklere sahipmiş. Canon da bulunduğu gibi aynı şekilde ayarlanabilen hatta fiziksel olarak neredeyse aynı olan ML-L3 uzaktan kumanda var. Kullanımı da aynı benim makinam da olduğu gibi deklanşör ayarları kısmından uzaktan kumanda seçilerek basit şekilde hazır hale gelebiliyor. Fiyatı da 30 ila 100 lira arasında. Fiyat olarak uygun olması, çalışmasa dahi alıp denenebilir bence. Ama büyük olasılıkla çalışacaktır. Bence denemeye değer 🙂

Son düzenleme:

Geri
Yukarı