Nintendo 3DS deneyimlerim

Hocam selam konuyu hortlattığım için şimdiden özür dilerim. Kendime bir 3DS aldım 1500 civarında temiz herhangi bir sorunu yoktu sadece kalem ve şarj cihazı yok. Cihazı sizce iyi bir fiyata mı almışım ve siz memnun musunuz?

Hocam öncelikle ben bitireceğim ve sömüreceğim kadar kütüphanesini sömürdüğüm için gene güzel bir fiyattan ürünü sattım 1500TL civarında aldıysanız harika bir fiyattır bu oyunların bile 700-800TL olduğu dönemde 2 oyun parasına bir konsol almak efsane bir şey 30TL'ye bir şarj kablosu alabilirsiniz kalemsizde dokunmatik ekran çalışıyor ve ben kullandığım zaman gayet eğlenmiştim.

Hocam öncelikle ben bitireceğim ve sömüreceğim kadar kütüphanesini sömürdüğüm için gene güzel bir fiyattan ürünü sattım 1500TL civarında aldıysanız harika bir fiyattır bu oyunların bile 700-800TL olduğu dönemde 2 oyun parasına bir konsol almak efsane bir şey 30TL'ye bir şarj kablosu alabilirsiniz kalemsizde dokunmatik ekran çalışıyor ve ben kullandığım zaman gayet eğlenmiştim.
Çok sağolun değerli düşünceleriniz için CFW’li miydi sizin cihaz ayıptır sorması? Birde hangi oyunları oynamıştınız.

Nintendo 3DS konsolunu bir süredir kullanıyorum ve artık buraya deneyimlerimi dökme vakti geldi.

[Grafikler]
Bu konsolda grafikler 2 bölüme ayrılıyor biri 3D diğeri 2D 3D kısımda şöyle bir sıkıntı var cihazı oynatınca grafikler bayağı bozuluyor ve bulanık oluyor. 2D ise sorunsuz 3D kısımı ayarlayabiliyorsunuz fakat o açıyı tutturunca konsol 240p gibi değil de 1080p gibi geliyor çünkü odaklanıyorsunuz. Ve kendiniz o karakterin yerinde oluyorsunuz arkanıza falan bakıyorsunuz yani o kadar gerçekçi hissettiriyor.

[Kütüphane]
Aşırı zengin bir kütüphaneye sahip bu konsolumuz halihazırda Game boy, Game boy color, Game boy advance, Nintendo DS vs oyunlarını çalıştırabiliyor onun dışında ise kendi kütüphanesi de aşırı zengin super mario 3D land, mario kart 7, Pokemon serisi gibi birçok güzel oyunlara sahiptir hatta Pokemon serisi bu konsolda devrim yaşamış "mega evrim" ve "savaş içi 3D"ye geçmiştir bu sisteme geçmeseydi hala fire red oynar gibi 2D animasyonlar görürdük.

[Oynama hissiyatı]
Şöyle ki konsol 2 ekranlı olduğundan biraz garip oluyor oynarken ve 2. analog tuşuna sahip olmamasından kaynaklı biraz garip evet ama alışınca gerçekten keyifli oluyor diyebilirim.

[Uyarılar]
Bunu buraya ekstra olarak ekliyorum bu konsol 7 yaş ve altı için uygun değildir. 3D özelliği çocuklarınızın göz sağlını kötü etkiler bu yüzden 2DS almanız en mantıklı çözüm olur 7 yaş altı bir çocuğa alıyorsanız.

[Portlar ve Konsol Gücü]
Portlar gayet iyi örnek olarak Wii'u konsolundan devşirme "super mario maker" oyunu 3DS konsolumuza gayet iyi adapte edilmişti ama serverlar kaldırmıyordu o yüzden Online servisi kullanamıyordunuz mario makerda onun dışında super smash bros. Da gayet iyi konsol gücü ise düşük. Gerçekten düşük ama eğlence anlamını muazzam derecede veriyor.

[CFW?]
Her ne kadar tavsiye etmesem de bu konsolun e-shop servisi önümüzdeki aylar kapanacağı için CFW şart. CFW işlemi gayet kolay bir şekilde yüklenebiliyor bu konsola rehberler vs mevcut. Ve oyunlarda aynı şekilde SD karta atılıp FBI programından kuruluyor.

[Özel oyunlar?]
Geldik Nintendo'nun özel silahına. Şimdi dostlar bu konsolu ne için alırsınız? Yolda PES 13 oynamak için mi? Hayır. Yolda Resident Evil oynamak için mi? Saçmalama. Tabii ki de yolda mario ile ZIP ZIP yapmak veya Pokemon'da hayvan tokatlamak için almalısınız. Şaka bir yana özel oyunlar bölümünde konsol paha biçilemez bir nimet. Hatta konsol aldıracak özel oyunları var. "Pokemon X, super mario 3D land" gibi kısacası özel oyunlar müthiş!

[2023 için değerlendirme]
Eğlence odaklı günde 1-2 saat oynar çıkarım abi kafasındaysanız alınır. Abi ben dalmak istiyorum derseniz alınmaz.
Bende DS fat, Lite, DSi, 2DS, New 3DS SNES edition, Wii, Switch, GameCube, GBA ve GBC var. 20 tane 3DS, 30 tane DS, 20 tane GBA, 10 tane GCN, 5 tane Wii oyunu var.
Çok iyi cihazlar.

Valla bende şimdi ilk 3DS’imi aldım cihaz çok gömülüyor ergonomik değil vs şeklinde. Gelince göreceğiz.
Memnun kalırsın bence. Ben hala GameBoy ve DS Fat ile oynuyorum.
IMG_20230321_174927.jpg

Memnun kalırsın bence. Ben hala GameBoy ve DS Fat ile oynuyorum.Eki Görüntüle 1709750
Hocam bu hafıza kartı için öneri yapabilir misiniz? Ben CFW yapmayı düşünüyorum da sanırım iyi bir hafıza kartı lazım değil mi? Ayrıca bende Micro SD adaptörü yok şunu buldum.
Adata Premier 32GB 80MB/s microSDHC UHS-I Class10 Hafıza Kartı + Adaptör AUSDH32GUICL10-RA1

Hocam bu hafıza kartı için öneri yapabilir misiniz? Ben CFW yapmayı düşünüyorum da sanırım iyi bir hafıza kartı lazım değil mi? Ayrıca bende Micro SD adaptörü yok şunu buldum.
Adata Premier 32 GB 80MB/s microsdhc uhs-ı class10 hafıza kartı + adaptör ausDH32GUICl10-RA1

Hocam MicroSD satın alın fakat mağazalardan kendiniz görüp alın çünkü hem MicroSD hem de SD ile dönüşebilen bir kart alın sadece SD çok pahalı olur MicroSD ise 3DS konsolunuzda çalışmaz en iyisi dönüşebilen bir kart alın.

Adata Premier 32GB 80MB/s microSDHC UHS-I Class10 Hafıza Kartı + Adaptör AUSDH32GUICL10-RA1
Micro SD+ Aparat alın. Normal SD kazık.

Geri
Yukarı