Nintendo Switch e-shop satın alma sırasında error code: 2813-2470 hatası

KS
KS
butterletto

butterletto

Picopat
Katılım
21 Mayıs 2021
Mesajlar
12
Doğru diyorsun hocam. Steam' den de istek attım. Numarayıda kaydettim. Gerekirse Steam' den de iletişime geçebiliriz. (Steam' i ismini rastgele arattım, çıktı. Yanlış anlama yani😀)
Gördüm kabul ettim yanlış anlayacak bir şey yok.
Bu arada farklı bankaların müşteri hizmeleri ile tekrar tekrar iletişime geçtim ve benim vardığım sonuç şu oldu.
Farklı alışveriş sitelerinin veya bunların bağlı olduğu servislerin kendi güvenlik politikaları var ve bizim Türkiyedeki kartımızla alışveriş yapamamamızın sebebebi de bu. Yani mesela "amazon.com" dan alışveriş yapabiliyorsun ama buradan yapamıyorsun.
Fakat bunun da sıkıntıları var en başta, Türkiyeden bazı kişiler görünüşe göre yapabiliyor.
Ayrıca zaman aşımı denen bir şey var ne oldğunu hala anlayamadığım ve belli bir süre bekleyince sorunun kendiliğinden çözüldüğünü iddia eden hatrı sayılır sayıda bir kesim var. (ki ben 1 hafta bekledim ve hala aynı)
Sen Amerika e-shopundan da alamamışsın ben enaba ismindeki bir siteden gift card alamadım gibi datalar beni bu sonuca itti.
Yeni gelecek kartımla tekrar deneyeceğim ama hala tam net olarak sorunun kaynağını saptayabilmiş değilim. Bir de keşke tamam olmuyormuş diyebilsek de, pahalı da olsa diğer çözümlere yönelebilsek daha az koyacak. Böyle her şey belirsiz olunca ben daha çok sinirleniyorum.
Doğru diyorsun hocam. Steam' den de istek attım. Numarayıda kaydettim. Gerekirse Steam' den de iletişime geçebiliriz. (Steam' i ismini rastgele arattım, çıktı. Yanlış anlama yani😀)
Steamden de yazdım ama ben hesabı silip konsolu resetlemeyi denemeyi düşünüyorum belki hesabı açarken seçtiğim bölgeyle alakalıdır diye
 
Son düzenleme:

Theo06

Yoctopat
Katılım
17 Haziran 2022
Mesajlar
1
Merhaba. Öncelikle bu sorunu ben de yaşadım. Tamamen tahmin yürüterekten söylüyorum senin yaşadığın ülkenin kartıyla alakalı. Aynı kıtada olduğun ülkelerde sorun çıkmıyor bana kalırsa ama farklı kıtalardan sorun çıkabiliyor. American Express olan varsa bir denesin derim. Benim American Express ile yaptığım alışverişlerde herhangi bir sorun yaşamadım ama ilk satın alımımda yaklaşık 800 TL gitti. Bir süreliğine dikkat edin derim. Çok deneme yapmayın hesabı bloke ediyorlar. Herhangi ulaşabileceğin bir numara da yok. Türkiye için bankalar karışmıyor bu konulara bildiğim kadarıyla. Saygılar.
 

KurenainoButa

Picopat
Katılım
22 Nisan 2022
Mesajlar
274
Arjantin shop'tan "indirimsiz" oyun alabiliyorum ama indirimli her oyunda, her bölgede bu hatayı veriyor, belli ki bilerek yapılan bir şey. Sanırım indirimsiz alıp, altın biriktirerek alacağız da o da uzun iş, bir shop açamadı gitti Nintendo.
 
Yukarı