Nintendo Switch mi yoksa Xbox S X'mi?

SECROLAN

Decapat
Daha fazla  
Nintendo Switch mi yoksa Xbox SX'mi?

İkisininde kendine ait dezavantajları ve avantajları var. Nintendo oyunlarını çok seviyorum ama yeni nesil (Call of Duty Black Ops Cold War) oyunları da oynamak istediğim için ikilemde kaldım. Oynayamadığım oyunları da Xbox'da değerlendirmek istiyorum. Dediğim gibi Nintendo oyunlarını çok sevdiğim gibi aynı zamanda istediğim yerde oyun oynayabilirim. Sizce hangisi?

Nintendo Switch ayrı bir dünya. Oyunları bizim ülkemizde biraz pahalı. Series S derseniz bence piyasa aldatmacası. Güç deseniz yok. Kapasite zaten yok. Harici SSD/HDD ile yeni nesil oyunlar desteklenmiyormuş. Seagate kartını alsanız zaten X parası oluyor. Çoğu arkadaşıma göre bulunmaz nimet. Benim için öyle değil. İşte hocam ucuz diyenler de var. Bir de atasözü var. Kötü mal alacak kadar zengin değilim diye.

Nintendo Switch ayrı bir dünya. Oyunları bizim ülkemizde biraz pahalı. Series S derseniz bence piyasa aldatmacası. Güç deseniz yok. Kapasite zaten yok. Harici SSD/HDD ile yeni nesil oyunlar desteklenmiyormuş. Seagate kartını alsanız zaten X parası oluyor. Çoğu arkadaşıma göre bulunmaz nimet. Benim için öyle değil. İşte hocam ucuz diyenler de var. Bir de atasözü var. Kötü mal alacak kadar zengin değilim diye.

Ben Series X demiştim siz Series S diye anlamışsınız.

Hocam, konu başlığı S gibi geldi. Bu yeni nesil kısaltmalarına alışamadım. XSX yazan da var. XSS yazan da var. Sizin gibi yazan da var. Ne yapsın bu garip.

Hocam zaten Series S'i alan insan ne olduğunu bilerek alıyordur diye düşünüyorum. 1080p ekranı olan insanların ekstra para vermemesi için çıkarılmış bir ürün denilebilir. 10 sene oyun çıkacak bir makine kendisi. Series X'e çıkan her şey Series S'e de gelecek. Depolama sorunu ise ne kadar oyun yükleyeceğinize bağlı. 350GB depolama var Series X'e göre %30 daha küçük boyutlu olacak. Oyunları harici bir diskte saklayıp istenildiği zaman tekrar konsola aktarmak çok zor bir şey olmadığını düşünüyorum. Güç olarak ise Series S'deki işlemci PS5 dekinden 1 tık daha güçlü. Ekran kartı tarafı biraz güçsüz kalabilir ama emin olun 1080-1200p için yeterlidir. Microsoft her şeyi hesaba katmıştır az çok. Zamanla göreceğiz neler olacağını.

@Kuscudayi, depolama olarak yarıya fark var. Microsoft, bence milleti aldatmak için bu konsolu çıkardı. Verilen paralara yazık. Xbox Series X varken alınmaz. Ayrıca, Series S işlemcisi ile X işlemcisi de farklı. Series S işlemcisi de ekran kartı da PS5 konsoldan güçlü değil. Series X bile gücüne rağmen çok az oyunda geçebildi. PS5'in tırnağı bile olamaz.

@Kuscudayi, depolama olarak yarıya fark var. Microsoft, bence milleti aldatmak için bu konsolu çıkardı. Verilen paralara yazık. Xbox Series X varken alınmaz. Ayrıca, Series S işlemcisi ile X işlemcisi de farklı. Series S işlemcisi de ekran kartı da PS5 konsoldan güçlü değil. Series X bile gücüne rağmen çok az oyunda geçebildi. PS5'in tırnağı bile olamaz.

Ekran kartını demedim işlemcisini dedim. PS5 şimdiden 1800p ye düşmüşken Xbox 2160p de sabit deneyim sağlıyor. Gerçekten de Series S PS5'den bir tık daha güçlü bir işlemciye sahip. Benim çevremden çok alan çıktı forumlarda da görüyorum insanlar Series S alıyor ne kadar aldatmaca bilemeyeceğim kişiye göre değişir. Depolama ise 1-2 yıla kalmaz 1TB modelli bir Series S satışa sunulur aynı fiyattan. 4000₺'nin hakkını veriyor. Aynı paraya PC toplamaya kalksanız yarısı gücünde bir PC toplayabilirsiniz. Oyunlarınızı harici disk de saklayın oynamak istediğinizde tekrar cihaza alın. 1TB'lık harici HDD'yi oyun ile doldurun istediğiniz vakit alın çok zor bir şey değil aynı anda 10 oyun oynamak istemiyorsanız.

Geri
Yukarı