Nintendo Switch oyunları neden bu kadar pahalı?

Tamamdır. Ben kararımı verdim. Switch'i hayırlısıyla kırdırtacağım. Ben hayatım boyunca sadece bir tane konsol kırdırttım. O da Wii. Wii'yi kırdıktan sonra bir sürü oyun elde ettim. Son bir sorum daha var. Lite'ı kırmak için nereye gitmeliyim? Araştırdım ama bulamadım. Lite kıran neresi var?
Hiçbir fikrim yok. Önceden Playstation 2 veya 3'de ki oyun cdlerinin çiplerini kıran PS cafeler vardı. Konsol kırdırtmak yasadışı bir işlem olduğu için özellikle Türkiye'de Nintendo konsolları ile ilgilenen bir yer bulmanız zor. Bulunduğunuz şehir İstanbul, Antalya gibi büyük ve popüler şehirler ise bir şekilde bulabilirsiniz ama o bir türlü diğer şehirlerde bulmanız zor. Çünkü Türkiye'de konsol anlayışı Playstationlardan ibaret.

Oyun kıtlığı mı? Özel oyunları bile piyasada olan bir çok oyunu ezer. Switch'in kütüphanesi gayet iyi şimdi hakkını yemeyelim. Oyunlar pahalı çünkü Nintendo resmi olarak Türkiye'de yok. Türkiye'de olmadığı için anlık kur ile oyunları alıyoruz. O yüzden oyunlar pahalı oluyor.

Oyun kıtlığı mı? Özel oyunları bile piyasada olan bir çok oyunu ezer. Switch'in kütüphanesi gayet iyi şimdi hakkını yemeyelim. Oyunlar pahalı çünkü Nintendo resmi olarak Türkiye'de yok. Türkiye'de olmadığı için anlık kur ile oyunları alıyoruz. O yüzden oyunlar pahalı oluyor.
Hayır ben ücretsiz oyunlardan bahsediyorum işte mesela Destiny 2 Switch'te olsun, ben ona saatlerimi gömerim. Ama doğru yani kütüphanesi iyi ama ben pahalı olduğu için eleştiriyorum.
Ben şimdi baktım meğer onun seri numarasındaymış olay. Bir de Nintendo Switch Lite'lara çiple kırma yapabiliyorlarmış.
Tamamdır. Nasıl kıracağımı anladım. Çiple kırılıyormuş. Bundan 2 modelde çip var. SX OS ve SX Lite diye. Benim kullanacağım SX OS. İstanbul'da olduğum için bulabilmem olası.

Son düzenleme:
Tamamdır. Ben kararımı verdim. Switch'i hayırlısıyla kırdırtacağım. Ben hayatım boyunca sadece bir tane konsol kırdırttım. O da Wii. Wii'yi kırdıktan sonra bir sürü oyun elde ettim. Son bir sorum daha var. Lite'ı kırmak için nereye gitmeliyim? Araştırdım ama bulamadım. Lite kıran neresi var?
Hocam kirdirmani tavsiye etmiyorum. Kırarsan böyle bir oyun çıkabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ya kardeşim, Nintendo Switch'te oyun desen mağazanın %80'i indie ve saçma sapan oyunlar. Sinir oldum. Ben Switch oyunlarına gram bile para vermedim. Hepsi ya demo ya da ücretsiz oyunlar. Ama ücretsiz oyunlar desen çok sınırlı. Nintendo Switch oyun kıtlığı anlamında en nefret ettiğim el konsollarından biri. Türkiye fiyatları bazından satılmıyor, ülkemi Meksika yaptım öyle almaya çalışıyorum ama hiçbir şey değişmiyor. Kırsam bir şey değişecek mi bilemem. Kırsam iyi olur.

Hocam bende daha yeni aldım Nintendo Switch Lite'ı. Eshop price diye bir site var orada hangi oyunun en ucuz hangi ülkede satıldığını gösteriyor. Bu sayede çok daha ucuza geliyor oyunlar. Ayrıca konsolu alırken araştırmadınız mı?

Hocam kirdirmani tavsiye etmiyorum. Kırarsan böyle bir oyun çıkabilir.
Cidden böyle mi oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı