Nintendo'nun PlayStation'a karşı satışlardaki ezici üstünlüğü

485258

Decipat
Öncelikle belirteyim Nintendo fanı falan değilim :D ama bu bir gerçek. Açtım Wikipedia'yı tüm PlayStation ve Nintendo konsollarının satış rakamlarını topladım ve sonuç olarak

PlayStation: 591.19 milyon satarken

Nintendo: 850 milyon küsur satmış.

Kaynak burası. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Sizce Nintendo'nun bu başarısının sebebi ne olabilir?

Öncelikle belirteyim Nintendo fanı falan değilim :D ama bu bir gerçek. Açtım Wikipedia'yı tüm PlayStation ve Nintendo konsollarının satış rakamlarını topladım ve sonuç olarak.

PlayStation: 591.19 milyon satarken.

Nintendo: 850 milyon küsur satmış.

Kaynak burası. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Sizce Nintendo'nun bu başarısının sebebi ne olabilir?

Tamamen formüle bağlı standartları belirliyor Nintendo ve her yaştan herkese hitap ediyor o yüzden tamamen Nintendo önde.

Nintendo uzun yıllardır konsol yapan bir firma. Pratik bir cihaz olması da etki ediyor. Bir de zaten diğer ülkelerde bizim gibi pahalı oyun da olmuyor.

@MisakiTaro eski dostum, Sony'den çok çok önce Nintendo konsol yapıyordu.

@MisakiTaro eski dostum, Sony'den çok çok önce Nintendo konsol yapıyordu.
Ben de onu diyorum. TOGG ile Ford'un araba satışlarını karşılaştırmak gibi olmuş. Karşılaştırmanın adil olması için 1994'ten başlaması lazım.

Saçma bir karşılaştırma. Nintendo çok daha önceden konsol satmaya başladı ps1'den önceki yani 1994'den öncekileri saymadan karşılaştırma yapmalısınız.

Ben de onu diyorum. TOGG ile Ford'un araba satışlarını karşılaştırmak gibi olmuş. Karşılaştırmanın adil olması için 1994'ten başlaması lazım.
GameCube/Nintendo64 ile PS1/2 yarışını ise Nintendo kaybetti. CD'leri ufak MD olması da etkiledi.

Saçma sapan bir karşılaştırma Nintendo, PlayStation'dan önce kaç tane konsol yaptı? Karşılaştırma yapmak için PS 1'in çıkışından itibaren karşılaştırma yapman lazım.

PS1 çıkışını hesaba katsak bile yine de geçiyor isterseniz hesaplayın :D

Saçma bir karşılaştırma. Nintendo çok daha önceden konsol satmaya başladı PS1'den önceki yani 1994'ten öncekileri saymadan karşılaştırma yapmalısınız.

Evet öyle yapsakta yine de geçiyor :D attığım kaynaktan tek tek toplayabilirsiniz.

Gameboy ve Gameboy Color'ı saymadan 690 milyona düşüyor. Nintendo oradaki 100 milyonun en az 50 milyonu 94'ten öncedir, hatta daha fazla.

Aradaki fark 50 milyon oluyor ki ps5 satışları artacağından dolayı bu fark kapanır.

Gameboy ve Gameboy Color'ı saymadan 690 milyona düşüyor. Nintendo oradaki 100 milyonun en az 50 milyonu 94'ten öncedir, hatta daha fazla.

Aradaki fark 50 milyon oluyor ki PS5 satışları artacağından dolayı bu fark kapanır.

Nintendo hiç hamle yapmazsa kapanır ki Nintendo'nun ne yapacağı hiç belli olmaz. Adamlar tüm insanlara hitap edebilecek şeyler yapıyorlar ki alanlarının en iyisi bence onlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı