Niresh 10.8 Can't find mach_kernel sorunu

Mert Gürpüzer

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
-Öğrenci
Dayanamayıp laptopuma 17. formatı attım :D Bu sefer Niresh 10.8 kurdum. -v cpus=1 busratio=20 parametreleriyle yüklemeye geçtim ve yükledim ama bilgisayar açılınca Mountain Lion'ın kurulu olduğu diski seçince "Can't find mach_kernel" hatası alıyorum. "mach_kernel" ile boot etmeyi denedim ama hiç bir şey değişmedi. Yeniden yüklemeli miyim yoksa bir çözüm var mı ?

Eksik yaptığın bişey var :D Bi çözsek neyi eksik yaptığını... Sana tavsiye... Makineyi sıfırdan açarken yüksek çözünülürlüklü bir cep telefonu kamerasıyla nasıl açtığını bi kameraya çek koy bizde yorumlayalım.. Nerde hata yaptığını görmemiz açısından... Biri seni çeksin videoya çünkü ekranı çektiğinde hiçbişey anlamıyoruz.

Telefonda hafıza dolu olduğu için eski bir fotoğraf makinesiyle çektim, sesim ne kadar kalınsa burada o kadar ince, görüntü de berbat :D Her türlü dalga geçilebilir :D Ses anlaşılmıyorsa yaptıklarımı adım adım yazabilirim ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
-v cpus=1 busratio=20 sadece bu parametreyi yaz açılması lazım.. Mach kernel falan uğraşmana gerek yok sadece doğru parametreyi bulman lazım ki neyle kurarsan onunla açarsın mantık budur... Zaten HP kerneli seçmedin seçimlerinde.. Eğer seçersen 20. yüklemende HP kernel ile ilgili parametreyi bul internetten onunla dene...

Kod:
"mach_kernel" cpus=1 busratio=20
bunu dene..

- - - Güncellendi - - -

Kod:
boot: UseKernelCache=Yes cpus=1 busratio=20 npci=0x3000
olmadı bunu dene..

- - - Güncellendi - - -

Sonuç var mı? :D

Açılışta
Kod:
boot: -s
yazarak #root olursan
Kod:
cd /sudo chown root:wheel mach_kernel
sudo chmod 644 mach_kernel
Bunu yaz... Sonra kurulum parametresiyle açmayı dene... Umarım işine yarar.

"-s"yi deneyince yine "can't find" dedi. Elimdeki diğer DVD'yi (2 defa kurabildiğim Niresh 10.8.2) kurdum, bu seferde şöyle bir yerde kaldı (Sadece -v kullandım) :

QxEUPmF.jpg

- - - Güncellendi - - -

10.8.2'yi bir daha denedim, "Resetting IOCatalogue."de kaldı yine. İnternette "delete all graphic kexts"in çözüm olabileceğini okudum, nasıl yapabilirim bunu ?

- - - Güncellendi - - -

Bir daha kurmayı denedim ekran kartını bir şekilde etkisiz hale getirebilir miyim diye, sanırım yaptım ama -v ile boot edince bir yere kadar geliyor sonra ekran siyah-gri arası bir renkte öylece kalıyor :confused:

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı