Niresh Mac os x kurulumu benim bilgisayar özelliklerim için uygunmu?

serko

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Son zamanlarda windows işletim sistemiyle başım gerçekten dertte ve daha güvenli bir yazılım için Mac os x in Maveric versiyonunu yani Hackintosh diye tabir ettiğimiz işletim sistemini bilgisayarıma kurmak istiyorum. Öncelikle usb belleğime bootable mac os x maveric i attım tabi sizin rehber videolarınızla bilgisayarıma kurdum fakat mac os x açıldıktan sonra driver sorunu yaşıyorum. öğreniğin ; ekran kartı driver ı sanırım güncellenmiyor ve kext dosyalarını attığımda hç bir değişim olmuyor. Diğer bir seçenek olan multi beast i denedim fakat multi beast in tüm yüklemesini yaptıktan ve reset attıktan sonra mac os x açılmıyor donup kalıyor.
Pc min özellikleri de şunlar ;
Anakart - Gigabyte GA-945P-S3
İşlemci - İntel core 2 cpu @1.86 GHz 1.87GHz
Ekran kartı - Gigabyte GeForce 7300 GS
Ram - 4GB 4x1GB kingstone

Sizce sistemim Mac os x işletim sistemini destekliyor mu ?

Ethernetiniz: Realtek 8111B yani 81xx
Ses kartınız: Realtek ALC883 8 kanal
Bunlar çalışacaktır bir şekilde özellikle ethernetiniz kesin çalışacaktır sürücü kurduğunuzda.
Ekran kartınız çok eski. Bu yüzden çalışabilirse ya eski sürüm OS X dağıtımlarda (iatkos S3 v2 vb - hazard 10.6.6i gibi) veya Chameleon kullanarak çalışabilir.
Alternatif olarak niresh kullanabilirsiniz ancak; tam uyumu yakalarsanız sadece ekran kartı değişmeniz yeterli onlar ise şunlar olabilir: Hackintosh Uyumlu Ekonomik Nvidia Ekran Kartları | Technopat Sosyal

Ethernetiniz: Realtek 8111B yani 81xx
Ses kartınız: Realtek ALC883 8 kanal
Bunlar çalışacaktır bir şekilde özellikle ethernetiniz kesin çalışacaktır sürücü kurduğunuzda.
Ekran kartınız çok eski. Bu yüzden çalışabilirse ya eski sürüm OS X dağıtımlarda (iatkos S3 v2 vb - hazard 10.6.6i gibi) veya Chameleon kullanarak çalışabilir.
Alternatif olarak niresh kullanabilirsiniz ancak; tam uyumu yakalarsanız sadece ekran kartı değişmeniz yeterli onlar ise şunlar olabilir: Hackintosh Uyumlu Ekonomik Nvidia Ekran Kartları | Technopat Sosyal

Dediğiniz gibi Niresh mac os x maveric 10.9.0 sürümünü kurdum herşey çalışıyor birtek ekran kartını tanımıyor ekran çok donuyor. Chameleon ve Multi Beast yükledim sürücüleri güncelledim bu sefer de bilgisayar açılmıyor apple logosunun orda donup kalıyor. Bu arada ekran kartımı değiştirmeyi düşünüyordum zaten alacağım ekran katı ise Saphire hd4850 1gb 256bit ddr3 vga+dvi+hdmi özellikleri sorunumu çözermi sizce ?
İginiz için teşekkürler.

Dediğiniz gibi Niresh mac os x maveric 10.9.0 sürümünü kurdum herşey çalışıyor birtek ekran kartını tanımıyor ekran çok donuyor. Chameleon ve Multi Beast yükledim sürücüleri güncelledim bu sefer de bilgisayar açılmıyor apple logosunun orda donup kalıyor. Bu arada ekran kartımı değiştirmeyi düşünüyordum zaten alacağım ekran katı ise Saphire hd4850 1gb 256bit ddr3 vga+dvi+hdmi özellikleri sorunumu çözermi sizce ?
İginiz için teşekkürler.
Bir akradaşım 4870 modeli ile 10.9.x kullanıyor. Ancak pek memnun değil. Çünkü OpenGL sürümü eski kartın. 10.9.x için OpenGL 4.x destekli bir kart edinin.

Bir akradaşım 4870 modeli ile 10.9.x kullanıyor. Ancak pek memnun değil. Çünkü OpenGL sürümü eski kartın. 10.9.x için OpenGL 4.x destekli bir kart edinin.

Peki anakartım bu sistemi destekliyormu ?
Anakart - Gigabyte GA-945P-S3
İşlemci - İntel core 2 cpu @1.86 GHz 1.87GHz
Ekran kartı - Gigabyte GeForce 7300 GS
Ram - 4GB 4x1GB kingstone

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı