Nirvana X400 laptopta kulaklıktan ses gelmiyor

ardaxxx

Yoctopat
Daha fazla  
Casper Nirvana X400 dizüstü bilgisayarımı 2020 yılında almıştım fakat son 2-3 aydır bu sorunu yaşıyorum ve herhangi bir çözüm bulamadım.
Defalarca kez temiz bir şekilde format atıp driverlarımı kurdum birçok kez bu şekilde sorunu çözmüştüm. Ama şu an format atmama rağmen sesi kulaklıktan alamıyorum cihazın hoparlöründe bir sorun yok kulaklıksız çalışıyor. Herhangi bir fikri olan varsa belirtirse sevinirim sorunun ses kartında olma ihtimalı var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper Nirvana X400 dizüstü bilgisayarımı 2020 yılında almıştım fakat son 2-3 aydır bu sorunu yaşıyorum ve herhangi bir çözüm bulamadım.
Defalarca kez temiz bir şekilde format atıp driverlarımı kurdum birçok kez bu şekilde sorunu çözmüştüm. Ama şu an format atmama rağmen sesi kulaklıktan alamıyorum cihazın hoparlöründe bir sorun yok kulaklıksız çalışıyor. Herhangi bir fikri olan varsa belirtirse sevinirim sorunun ses kartında olma ihtimalı var mıdır acaba?
Büyük ihtimal ses kartındadır ama driverlarınızı güncel ve temiz olduğunu düşünüyosanız son çare ses kartında olma ihtimali yüksek.

Bende o modeli kullanıyorum 2020'de aldım bende de USB 2.0 sıkıntılı
Bir daha Casper almayacağım.

ses portu bozulmuş olabilir mi?

Bende o modeli kullanıyorum 2020'de aldım bende de USB 2.0 sıkıntılı
Bir daha Casper almayacağım.

ses portu bozulmuş olabilir mi?
aslında USB 2.0 kullanmıyorum direk 3.5mm jack telefon kulaklığını kullanıyorum birden fazla kulaklıkla denedim çalışmıyor

Büyük ihtimal ses kartındadır ama driverlarınızı güncel ve temiz olduğunu düşünüyosanız son çare ses kartında olma ihtimali yüksek.

Evet ama bundan 2 gün önce sorunsuz çalışıyordu ve kulaklığı çıkartımda hiçbir sorun yok çok saçma sadece bugün 5 kere format atıp denedim güncel ve temiz olduğundan 100% eminim.

Aslında USB 2.0 kullanmıyorum direk 3.5mm jack telefon kulaklığını kullanıyorum birden fazla kulaklıkla denedim çalışmıyor

Ben o anlamda demedim benimkinde 2.0 bozuk anlamında demiştim
Sürücüleri güncel ve tam olduğundan emin olduysanız
Bence jack girişi bozulmuştur

Ben o anlamda demedim benimkinde 2.0 bozuk anlamında demiştim.
Sürücüleri güncel ve tam olduğundan emin olduysanız.
bence jack girişi bozulmuştur.

Anladım, garantisi biteli 1 ay oluyor şu an servise göndersem para isteyecekleri kesin kendim çözmeyi biraz daha deneyeceğim olmazsa mecburen göndereceğim öğrenciyim sınava az da kaldı vaktim de pek yok bu bilgisayar bana çok zaman kaybettirdi.

aslında USB 2.0 kullanmıyorum direk 3.5mm jack telefon kulaklığını kullanıyorum birden fazla kulaklıkla denedim çalışmıyor

Evet ama bundan 2 gün önce sorunsuz çalışıyordu ve kulaklığı çıkartımda hiçbir sorun yok çok saçma sadece bugün 5 kere format atıp denedim güncel ve temiz olduğundan 100% eminim.
Bişey sorucam format attım diyosunuz da driverları güncelliyomusunuz formattan sonra acaba.

Bir şey soracağım format attım diyosunuz da driverları güncelliyor musunuz formattan sonra acaba.

Evet format attığım USB'ye bütün driverları Casper'ın sitesinden indirip atmıştım öyle denedim olmadı sonra tekrar bir format USB'si yaptım sadece format dosyaları olan temiz tekrar attım ve kendim formattan sonra offical sitesinden önerdiği driverları indirip kurdum ama yok... Yine olmadı

Anlamadığım şey şu 2 gün önce sorunsuz çalışıyordu bu hatayı en son 3 ay önce tekrar bi format attıktan sonra yaşamıştım nedense ses kartından olduğunu düşünmüyorum

Ben o anlamda demedim benimkinde 2.0 bozuk anlamında demiştim
Sürücüleri güncel ve tam olduğundan emin olduysanız
Bence jack girişi bozulmuştur
Bu arada siz win11 mi kullanıyorsunuz acaba win11 yüklesem bi değişiklik olur mu diye düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı