Nişan Alırken Sol gözümü kapatamıyorum

Atış yaparken gözlerinizi kapatmadan atış yapmanızı söylerler. Askerde göz kapatan kişilere komutanımız kızardı.
Zaten iki gözü de kapatıp baktığın yerin değiştiğini anlarsın.

Senelik askerlik kışla hizmetleri ve nöbet için gerekli seni savaşa göndermiyorlar. Sadece nöbet tutman için 3 mermi ile atış yaparsın. Nöbette silahında mermi bile taşımana izin vermiyorlar. Bu olay gittiğin yere göre değişir. Ama artık sıkıntılı yerlere de göndermiyorlar.

Paralı askerlik yapacaksan zaten seni gelişmiş bir sağlık kontrolünden geçiriyorlar. Normal askerlik kontrolündeki gibi temel şeyleri yapmıyorlar.

Ben sağı muazzam kapatıyorum. ama sol gözü de kapatıyorum ama sağı'da kısıyorum :D bulanık falan oluyor, çok fazla yatsak silaha sağ kolda olsa bile sol göz ile nişan alsak nasıl olur acaba, ilk günden komutanı mı vurmak istemem :D
Hocam yatmaktan boynum kırılcaktı nerdeyse yine de silah sağ elde olduğu için sol gözünle nişan alamıyorsun. Ya silahı sol ele alcaksın yada sol gözü kapatmayı öğrenceksin onu anladım.
Atış yaparken gözlerinizi kapatmadan atış yapmanızı söylerler. Askerde göz kapatan kişilere komutanımız kızardı.
Zaten iki gözü de kapatıp baktığın yerin değiştiğini anlarsın.

Senelik askerlik kışla hizmetleri ve nöbet için gerekli seni savaşa göndermiyorlar. Sadece nöbet tutman için 3 mermi ile atış yaparsın. Nöbette silahında mermi bile taşımana izin vermiyorlar. Bu olay gittiğin yere göre değişir. Ama artık sıkıntılı yerlere de göndermiyorlar.

Paralı askerlik yapacaksan zaten seni gelişmiş bir sağlık kontrolünden geçiriyorlar. Normal askerlik kontrolündeki gibi temel şeyleri yapmıyorlar.
İki gözüm açık deniyorum yine nişan almaya çalıştığım da nişanı alamıyorum sol gözümün önü boş olduğu için daha net gördüğümden beyin orayı algılıyor.

Hocam yatmaktan boynum kırılcaktı nerdeyse yine de silah sağ elde olduğu için sol gözünle nişan alamıyorsun. Ya silahı sol ele alcaksın yada sol gözü kapatmayı öğrenceksin onu anladım.
Aynen öyle bu sefer sol da silah ters gelecek, Sağ silah Sol göz kapalı , Fakat bu olay tamamen bence beyinsel bir durum Sol kapattığın da direkt olarak sağda kısılıyor zamanla düzelmez gibi duruyor. Sağ kapattığım da solu direk Anında açabiliyorum.

Son düzenleme:
Aynen öyle bu sefer sol da silah ters gelecek, Sağ silah Sol göz kapalı , Fakat bu olay tamamen bence beyinsel bir durum Sol kapattığın da direkt olarak sağda kısılıyor zaman düzelmez gibi duruyor. Sağ kapattığım da solu direk Anında açabiliyorum.
Aynen öyle veya kolların baya güçlü olacak silahı omzuna dayamaya gerek kalmadığında belki nişan alınır 🤣

Aynen öyle veya kolların bayağı güçlü olacak silahı omzuna dayamaya gerek kalmadığında belki nişan alınır 🤣

Bu arada benim problem çözüldü birkaç antrenman sonunda :D sol gözü kapatıp sağı çok rahat açıyorum kas hafızası ile beyin arasındaki olay ile alakalı sanırım.

Nasıl başardın?

Benim olay şöyle sol kapattığım da sağı da çok kısıyordum, sol gözü kapatarak elimle sağ Full açık denedim birkaç antrenmanla kas hafızası alışmaya başladı ekstra bir şey yapmadım gözlerde de en ufak bir sıkıntı yok ehliyet alırken özel göz hastanesine gidip muayene ettirmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı