Nissan Qashqai sistem hatası sorunu

Konfiçyüs

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2014 model Nissan qashqai model araçta sistem hatası alıyorum. Aracın ECU’suna baktım ama hiçbir şekilde sorun görünmüyor. Sürekli gösterge panelinde üçgen dikkat uyarısı ile birlikte sistem hatasını gözlemiyorum. Araç çalıştığında bu olmuyor ama 20-30 km hıza çıkıldığı anda hemen bu hatayı alıyorum. Sizce sebebi nedir?

66B813E1-90AC-49D4-929C-FAA3448023D4.jpeg

Aga park sensörüyle veya bagaj ile alakalı bir şey olabilir.
Bagaj açık kalmış olabilir.
Kapı açık göründüğü için de uyarı verir.

Arkadaşlar 2014 model Nissan qashqai model araçta sistem hatası alıyorum. Aracın ecu’suna baktım ama hiçbir şekilde sorun görünmüyor. Sürekli gösterge panelinde üçgen dikkat uyarısı ile birlikte sistem hatasını gözlemiyorum. Araç çalıştığında bu olmuyor ama 20-30 km hıza çıkıldığı anda hemen bu hatayı alıyorum. Sizce sebebi nedir?

Eki Görüntüle 677010

Hatta bak abi 25C'nin altında bagaj simgesi de var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal bir sorun gibi gözüküyor, bizim yapabileceğimiz pek bir şey olduğunu sanmıyorum. Aracınızı Nissan yetkili servisine vermeniz en mantıklısı olacaktır.

Hocam fikir yürütmek gerekirse Egea aracımda da buna benzer bir sorun olmuştu. Sonuç olarak akü bitmişti. Sizde de böyle olabilir.

Araçta kör nokta algılaycısı var mı ?
Ondan emin değilim ama aynaların altında kameralar var onlar o işlevi görüyor olabilir. Bu arada sol aynam tam açılıp kapanmıyor. Onun altında da sensör var. Ondan dolayı hata veriyor olabilir mi ?
Hocam fikir yürütmek gerekirse Egea aracımda da buna benzer bir sorun olmuştu. Sonuç olarak akü bitmişti. Sizde de böyle olabilir.
Aküyle alakalı olabilir mi bilmiyorum ama uzun süredir bu hatayla kullanıyorum ama akünün bittiğine şahit olmadım. Aküyü kontrol ettiğim zaman ise tam şarjlı gözüküyor. Ama şöyle bir şey var ki aküden de şüphelenmiyor değilim açıkçası. Voltaj sorunu olmuş olabilir mi? Ya da voltaj sorunu buna sebep olabilir mi?
Yazılımsal bir sorun gibi gözüküyor, bizim yapabileceğimiz pek bir şey olduğunu sanmıyorum. Aracınızı Nissan yetkili servisine vermeniz en mantıklısı olacaktır.
Yazılımsal olabilir ama bu seferde aracın ECU’suna baktığım zaman hiçbir hata gözükmüyor. Yazılımsal olarak kontrolü sağladım. Maalesef ki yine aynı hatayı alıyorum. Sorun şu yazılım da bu hatayı göremiyor. Hiçbir hata yok diyor programlar ama hala o hata orada durmaya devam ediyor.

Son düzenleme:
Merhaba;

Akü sorunu olabilir, belirli bir voltajın altında bu tarz yazılımsa uyarılar verebiliyor. Onun haricinde OBD ile bağlanıp neden bu uyarıyı verdiğini kontrol etmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı