Çözüldü Nitro 5 AN515-44 videolarda takılıyor ve parazit yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kkeremalbayrakk

Decapat
Arkadaşlar selam. Bilgisayarımı güncelledim. AN515 44 (R5 4600H + 8R + 256HDD + 1650 Ti + 144Hz) özellikli olan. Bir sorunum var danışmak istediğim. Özellikle GoPro ile çektiğim 60 FPS hızındaki videolarda görüntüde takılma ve parazit oluyor. Aldığımda Linux'tu. Windows 10 yükledim. Sorunu fark edince servise gidip anlattım görevli de fark etti. Orada yeni sistem yüklendi. Bilgisayarın içinde normal satışta olanlarınkiyle aynı imajı yükledi. Yani içinde NitroSense'e kadar her şey vardı. Windows'u etkinleştirip tün güncellemeleri yükledim ancak bir düzelme olmadı. Eski laptopumda bile videolar inanılmaz akıcı ve stabil çalışıyor. Kullanımda ve oyunlarda sorun yok. Sadece videolar sorun. Videoları normalde işlemci grafiği ile çalıştırıyor. Yani AMD yazılımında bir stabillik sorunu var zannediyorum. Sürücülerden kaynaklandığını düşünüp Acer destek sayfasına baktım. Sitede "VGA bağdaştırıcıları, VGA Utility başlığı altında hem NVIDIA hem de AMD ile ilgili boyutu 4-5 MB ile 500 MB arasında değişen sürücüler bulunuyor. Şimdi bunların hangisini yüklemem gerektiğini bilemiyorum. Örnek görsek yükledim. Hangi ekran kartı için olan sürümünün hangi sürümünü yüklemeliyim? Çok kafa karıştırıcı. 2-3 MB de var 500 MB de var. Yanlış sürücü ile yazılım çakışması olabiliyor diye tek seferde doğrusunu yüklemek istiemiyorum. Bilgisi olan var mı acaba? Teşekkürler.
Arkadaşlar bilgisi olan yok mu:(
Arkadaşlar bilgisi olan yok mu:(

Dosya Ekleri

• ekran.JPG
    ekran.JPG
    58,9 KB · Görüntüleme: 30
Çözüm
DDU ile sürücülerinizi kaldırın. En son sürümü yükleyin.

Video dosyalarını açmak için VLC veya CCCP kullanmanız lazım ayrıca.

DDU ile mevcur Radeon yazılımını kaldırdım. Sonra, önce Acer'ın sitesinde yer alan sürücüyü kurdum ancak konrol paneli bile gelmedi. DDU ile kaldırdım tekrar AMD'nin sitesindeki "Radeon-software-adreNALIN-2020-20.11.2-Windows 10-64 BIT-NOV18" sürücüsünü yükledim. Kontrol paneli geldi bu kez. İçinden Ekran kartları ve Ekran sekmesindeki tüm ayarları kapattım sadece FreeSync'i açtım. Su an düzeldi. Filmler ve TV uygulaması ile pürüssüz akıyor videolar. Media Player ile çok küçük Sync kaybı var. O da kodekle çözülecek sanırım. Bilgisayardaki ilk stock Radeon yazılımı varken görüntüde ara ara paraziz ve atlama oluyordu. Bunlar da tamamen ortadan kalktı. Son durum bu. Yardımınız için teşekkür ederim. Yeni ve farklı bir durumla karşılaşırsam tekrar yardımlaşırız.

Not: i5 460M'li laptopumda bile herhangi bir şey yüklemeden görüntü pürüssüz akıyordu. AMD'den illallah gelmişti geçmişte ama ekran kartı güncelleme konusunda. Tövde etmiştim. Ama işlemcide çok fazla bahsedilir olunca performansını araştırıp beğenmiştim tekrar... Bu sefer de işlemciyle alakalı ekran driver sorunu yaşadım. Yine uğraştırmayı başardı AMD:)

Arkadaşlar tekrar selam. Sorunu kökten çözdüm sonunda. Bir şey daha öğrendim. AMD sürücüsünü zaten yüklemem gerekiyordu o kısım için tekrar teşekkür ederim. Yalnız yeni nokta, ekran HZ ile ilgili. 144'de, akıcı ama eski bilgisayarıma göre çok smooth olmayan görüntü alıyordum. Yenilemeyi 60'a çekince düzelttim. Aslında 144 Hz'de 60 FPS olan görüntüyü daha akcı izleyebileceğimi düşünerek hata yaptım. 144 yenileme fazla olduğu için normalde videoda göremediğim kusurları gösterdi bana.

DDU ile mevcur Radeon yazılımını kaldırdım. Sonra, önce Acer'ın sitesinde yer alan sürücüyü kurdum ancak konrol paneli bile gelmedi. DDU ile kaldırdım tekrar AMD'nin sitesindeki "Radeon-software-adreNALIN-2020-20.11.2-Windows 10-64 BIT-NOV18" sürücüsünü yükledim. Kontrol paneli geldi bu kez. İçinden Ekran kartları ve Ekran sekmesindeki tüm ayarları kapattım sadece FreeSync'i açtım. Su an düzeldi. Filmler ve TV uygulaması ile pürüssüz akıyor videolar. Media Player ile çok küçük Sync kaybı var. O da kodekle çözülecek sanırım. Bilgisayardaki ilk stock Radeon yazılımı varken görüntüde ara ara paraziz ve atlama oluyordu. Bunlar da tamamen ortadan kalktı. Son durum bu. Yardımınız için teşekkür ederim. Yeni ve farklı bir durumla karşılaşırsam tekrar yardımlaşırız.

Not: i5 460M'li laptopumda bile herhangi bir şey yüklemeden görüntü pürüssüz akıyordu. AMD'den illallah gelmişti geçmişte ama ekran kartı güncelleme konusunda. Tövde etmiştim. Ama işlemcide çok fazla bahsedilir olunca performansını araştırıp beğenmiştim tekrar... Bu sefer de işlemciyle alakalı ekran driver sorunu yaşadım. Yine uğraştırmayı başardı AMD:)

Arkadaşlar tekrar selam. Sorunu kökten çözdüm sonunda. Bir şey daha öğrendim. AMD sürücüsünü zaten yüklemem gerekiyordu o kısım için tekrar teşekkür ederim. Yalnız yeni nokta, ekran HZ ile ilgili. 144'de, akıcı ama eski bilgisayarıma göre çok smooth olmayan görüntü alıyordum. Yenilemeyi 60'a çekince düzelttim. Aslında 144 Hz'de 60 FPS olan görüntüyü daha akcı izleyebileceğimi düşünerek hata yaptım. 144 yenileme fazla olduğu için normalde videoda göremediğim kusurları gösterdi bana.

Çözüm

Geri
Yukarı