Nitro 5 AN515-55 sistemde anlık FPS düşüşleri

Burakfenerci

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım bu: Nitro 5 AN515-55

Oynadığım oyunlard a(Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, PES 21) FPS normalde 100 civarında gezse de 2-3 dakikada bir FPS'im anlık 40'lara çıkıp tekrar yükseliyor ve bu oyunda anlık kasmaya yol açıyor. Ne yapmalıyım bunu düzeltmek için?

Son düzenleyen: Moderatör:
95 derecenin üzerinde midir işlemci ? Throttestop ile 90 derece sıcaklık limiti ayarlayın. Ben de aynı modeli kullanıyorum. Bu şekilde 1 kez bile drop yaşamadım.

Frekanslar derken?
İşlemcinin çekirdekleri ve ekran kartı çekirdek, bellek frekansları. MSI Afterburner ile problem anında SS alıp paylaşırsanız çok iyi olur. Tahminim sıcaklık ancak 90 dereceyi geçmiyor dediğiniz için emin olamadım.

Yani CPU'nun çalışma yüzdesinden mi bahsediyorsunuz? Eğer oysa görev yöneticisinde bazen %100 ü bulabiliyor, ancak NitroSense'te(Acer'in bir programı) yüzde 80 i geçmiyor diye gözüküyor.

Yani CPU'nun çalışma yüzdesinden mi bahsediyorsunuz? Eğer oysa görev yöneticisinde bazen %100 ü bulabiliyor, ancak NitroSense'te(Acer'in bir programı) yüzde 80 i geçmiyor diye gözüküyor.
Çalışma yüzdesi değil. Sıcaklık ya da başka bir şeyden frekanslar düşüyor mu diye bakmak gerekli. Normalde 3.9-4.2 GHz arası değerlerde çalışıyor 10750H genelde bu kasada. Sizin 40 FPS'ye düştüğü anda frekanslar 2 GHz ya da aşırı ısınmadan 0.8 GHz'e düşüyor olabilir.

Geri
Yukarı