Nitro 5 AN517 laptop donuyor

Ben Jushle

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Acer Nitro 5 AN517-51he bir laptopum var, 2019'da Hepsiburada'dan almıştım cihazı ilk aldığımızdan beri bir anda kilitleniyor bazen ısınma sorunu vs yok. İçini açtım anakarta baktım anakartta bir şey yok, yanık vs ekran kartını test ettim HDD SSD test ettim neden kaynaklı bilmiyorum. Sıfırdan Windows kurdum orijinal lisanslı Windows üstelik, teknik servisi aradığımda **normal Acer'in paylaştığı numara** ilk aldığım günden beri çözemediler, garantisi bittikten sonrada çözebileceklerini ancak bunun için 7500 TL gibi bir ücret istediklerini söylediler, bir de ekran donduğunda bazen olduğu gibi donuyor tepki vermiyor bazen de sallanmaya falan başlıyor. 2 defa yeniden başlatınca düzeliyor, 2 bilgisayarcıya götürdüm çözemediler oyun vs oynarken donuyor RAM slotlarından biri bozuk, RAM'ı değiştirdim 3 gün önce 1060 TL'ye Kingston RAM aldım 16 GB ancak hala devam ediyor RAM'da sıkıntılı değil neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD ya da HDD'de sıkıntı olabilir. Ram slotu bozuk dediniz belki elektriksel bir sıkıntı olabilir. Ama ilk alındığından beri böyle olması ve Acer'ın garanti dahilinde çözüm bulamaması üzdü beni açıkçası. Umarım sorununuz bir an evvel çözülür

SSD ya da HDD'de sıkıntı olabilir. Ram slotu bozuk dediniz belki elektriksel bir sıkıntı olabilir. Ama ilk alındığından beri böyle olması ve Acer'ın garanti dahilinde çözüm bulamaması üzdü beni açıkçası. Umarım sorununuz bir an evvel çözülür
şimdi şöyle bişey var şikayet vara biraz baktım acer hddyi bile 4500 tl gibi bir fiyata değiştiriyor, acerin çözüm bulamaması değil yeni cihaz aldırmak için böyle bişey yaptığı var gibi herkese aynı şeyi yapmışlar kadıköyde vs hatta istanbul içi tüm bilgisayarcılara götürebilirim varmı tanıdığınız güvenilir birisi şuanda böyle cihazların ikinci eli 13-14bin tl 5 bin tlye kadar yaptırabilirim
acer teknik servisten herkes şikayetçi teşekkür ederim bizim fabrikada teknik servisteki abinin bir tanıdğı varmış kadıköyde anakart çipine kadar değiştirmeyi biliyormuş adam götüreceğiz pazartesi inşallah çözülür sıfır hata diye bir yer herkes orayı söyledi orada yapamazsa kimse yapamazmış eğer düzelmezse lanet aceri bırakıp yeni bir cihaz alacağım ve aceri şikayet edeceğim garanti kapsamındaki ürünü almamalarından dolayı

Geri
Yukarı