Nitro 5 düşük FPS veriyor

ahmtictnn

Decapat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 AN515-55 model bir bilgisayarım var. Daha alalı 1 ay falan oldu. Sistem özelliklerim şu şekilde:
Intel i7 10750H 2.6 GHz.
16 GB RAM.
NVIDIA RTX 2060.
512 GB NVMe SSD mevcut.
Buna rağmen oyunlarda FPS'ler düşük. Mesela CS:GO Full ayarlar yüksek performansta 140 150 civarı geziyor. Dying Light sürekli FPS düşmesi giriyor. Yer yer 25 20 FPS'lere düşüyor. Ne yaptıysam duzeltemedim. Aynı donanım Monster laptopta 200 300 FPS arası bu değerler. Onda Intel UHD grafik kapatma var BIOS'ta onu kapatınca yükseliyor FPS ama benim BIOS'umda yok. Ne yaptıysam kapatamadim. Bunu nasıl düzelteceğim? Alacağıma pişman etti Acer beni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro 5 AN515-55 model bir bilgisayarım var. Daha alalı 1 ay falan oldu. Sistem özelliklerim şu şekilde:
Intel i7 10750H 2.6 GHz.
16 GB RAM.
NVIDIA RTX 2060.
512 GB NVMe SSD mevcut.
Buna rağmen oyunlarda FPS'ler düşük. Mesela CS:GO Full ayarlar yüksek performansta 140 150 civarı geziyor. Dying Light sürekli FPS düşmesi giriyor. Yer yer 25 20 FPS'lere düşüyor. Ne yaptıysam duzeltemedim. Aynı donanım Monster laptopta 200 300 FPS arası bu değerler. Onda Intel UHD grafik kapatma var BIOS'ta onu kapatınca yükseliyor FPS ama benim BIOS'umda yok. Ne yaptıysam kapatamadim. Bunu nasıl düzelteceğim? Alacağıma pişman etti Acer beni.
Tek kanal 16 GB RAM var Nitro'larda. Muhtemelen bundan dolayı kaynaklanıyor.

Intel i7 10750H 2.6 GHz.
16 GB RAM.
NVIDIA RTX 2060.
512 GB NVMe SSD mevcut.

Hocam ben de Nitro 5 kullanıcısıyım ve bende de CS:GO gibi Online oyularda FPS'ler düşük bunun sebebi büyük ihtimal RAM'lerimizin tek kanal olması.
Hocam ben de Nitro 5 kullanıcısıyım ve bende de CS:GO gibi Online oyularda FPS'ler düşük bunun sebebi büyük ihtimal RAM'lerimizin tek kanal olması.
mesela benimle aynı laptopa sahip videodaki arkadaş fakat ramleri dual channel 16x2 gb ama fps olarak neredeyse 2 kat daha fazla fps alıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tek kanal 16 GB RAM var Nitro'larda. Muhtemelen bundan dolayı kaynaklanıyor.
Peki bunun başka bı çözümü yokmu? 11500 TL para verip alıyorsun ve bu durum çok can sıkıcı. Rtx 2060 la çoğu oyun kasıyor.

mesela benimle aynı laptopa sahip videodaki arkadaş fakat ramleri dual channel 16x2 gb ama fps olarak neredeyse 2 kat daha fazla fps alıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sizin önerebileceğiniz bı çözüm yolu varmı? Yoksa iade edeceğim.

Peki bunun başka bı çözümü yokmu? 11500 TL para verip alıyorsun ve bu durum çok can sıkıcı. Rtx 2060 la çoğu oyun kasıyor.
Cihazın genel kalitesinden memnunsanız 16 GB RAM ya da olan RAM'in yerine 2 tane 8 GB RAM modülü alın. İade edip çift kanal RAM ve MUX bulunduran bir cihaz da alabilirsiniz tabi.

Intel i7 10750H 2.6 GHz.
16 GB RAM.
NVIDIA RTX 2060.
512 GB NVMe SSD mevcut.

Hocam şu an ben bunu yapamam ama siz içindeki 16'yı satıp 8x2'ye geçebilirsiniz.

Bıktım bu Acer'den ilk aldığımda bozuk çıktı yenisini gönderdiler. Şimdi de bu kadar para verip uğraştığım şeye bak.
Hocam, Acer'e laf atmanıza gerek yok açıkçası. Her bilgisayarın özellikleri vardır. Acer, MUX'u Predator Triton serisinde kullanıyor. MSI'ın GL, GF gibi modellerini alsanız da çift kanal RAM yoksa başınıza gelebilecek bir durum bu. 2*8 veya 2*16 yaparak bu sorunu büyük ihtimalle çözersiniz, sizi etkilemez bu kadar. @xbea hocam bu şekilde sorunları çözmüştü, referanslar mevcut yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı