Nitro 5 fanı ıslık sesi çıkartıyor

reistra61

Centipat
Acer Nitro 5'im var. Çok ısınıyordu arka tarafındaki hava girişi tıkalıydı, ben de süpürgeyle ve üfleyerek açıyordum. Birkaç kez yaptım. Bugün yine yaptım fanların hızlı dönüp hasar görmemesine dikkat ettim. Fanlar sorunsuz dönüyordü sonra CS:GO'yu açtım ve fanlardan ıslık sesi gibi aşırı tizz bir ses gelmeye başladı. Fanlarda hala sorun yok ama bu ses gerçekten baş ağırtıyor. Fanlar 6000 RPM'e kadar çıkıyor eskisi gibi ama o ses çok sinir bozucu. Tekrar tozunu almaya mı çalışayım, ne önerirsiniz?

Acer Nitro 5'im var. Çok ısınıyordu arka tarafındaki hava girişi tıkalıydı, ben de süpürgeyle ve üfleyerek açıyordum. Birkaç kez yaptım. Bugün yine yaptım fanların hızlı dönüp hasar görmemesine dikkat ettim. Fanlar sorunsuz dönüyordü sonra CS:GO'yu açtım ve fanlardan ıslık sesi gibi aşırı tizz bir ses gelmeye başladı. Fanlarda hala sorun yok ama bu ses gerçekten baş ağırtıyor. Fanlar 6000 RPM'e kadar çıkıyor eskisi gibi ama o ses çok sinir bozucu. Tekrar tozunu almaya mı çalışayım, ne önerirsiniz?
Dışardan üfleyerek tozu pisliği daha çok içeri ittiğinizin farkında değil misiniz?
Bilgisayar kapalıyken ve prize bağlı değilken süpürge ile çek. Geçmezse garantisi varsa serviste temizletin.

Fanın hava akış tarafına toz gelmiştir.
Fana ulaşıp temizlersen daha iyi olur.
Ses kesilecektir.
Garantisi yoksa fanlara ulaşmak çok basit.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeşim öyle yapacağına aç laptop un içini sök fanı tertemiz temizle hava çıkış kanallarını da temizle bir şeyi kalmaz. Diş fırçası ve kulak çöpü ile yapabilirsin bunu ayrıca macun falan bittiyse onu da yenile fanı da yağlarsan garanti olur hiçbir şeyi kalmaz. Bunları yapacak bilgin yoksa internette bir sürü video var ayrıca bence sakın bilgisayarcı ya götürme çağır evde yapsın. Ya da düzgün yapmıyorlar ya da içinden parça çalıyorlar varsa garantisi teknik servise yaptır aman deyim bilgisayarcı ya falan götürme hele mahalle bilgisayarcılarına.

Senin yöntemin tozu daha da içeri atar.

Temizledikten sonra olması garibime gitti garantisi olması lasım fanların kenarlarında kirler var ama o ıslığımsı sese sebep olabilir mi bilmiyorum fanlar Maks hızda bilgisayar tuşuna bastığım anda ses başlıbaşlıyo sesi şu siteye upload ettim Post info | SndUp
Kardeşim öyle yapacağına aç laptop un içini sök fanı tertemiz temizle hava çıkış kanallarını da temizle bir şeyi kalmaz. Diş fırçası ve kulak çöpü ile yapabilirsin bunu ayrıca macun falan bittiyse onu da yenile fanı da yağlarsan garanti olur hiçbir şeyi kalmaz. Bunları yapacak bilgin yoksa internette bir sürü video var ayrıca bence sakın bilgisayarcı ya götürme çağır evde yapsın. Ya da düzgün yapmıyorlar ya da içinden parça çalıyorlar varsa garantisi teknik servise yaptır aman deyim bilgisayarcı ya falan götürme hele mahalle bilgisayarcılarına.

Senin yöntemin tozu daha da içeri atar.
Pc daha 1 1.5 yıllık felan macunluk bir durum yok yaptığım yöntemle oyunda ısıyı 65 70 e kadar düşürdüm ama bu ses kaldı içini açmaya korkuyorum açıkçası

Temizledikten sonra olması garibime gitti garantisi olması lasım fanların kenarlarında kirler var ama o ıslığımsı sese sebep olabilir mi bilmiyorum fanlar maks hızda bilgisayar tuşuna bastığım anda ses başlıbaşlıyor sesi şu siteye upload ettim Post info | SndUp

PC daha 1 1.5 yıllık falan macunluk bir durum yok yaptığım yöntemle oyunda ısıyı 65 70'e kadar düşürdüm ama bu ses kaldı içini açmaya korkuyorum açıkçası.

Macun değişimi 6 ayda bir yapılması lazım hele ki oyun oynuyorsan ayrıca bir sürü video var onları izleyerek deneyim kazanbilirsin korkulacak bir durum yok sadece fanı çıkarıp temizleyip tekrar yerine takacaksın diğer parçaları kurcalamssan bir şey olmaz ayrıca macunu yenilemeni tavsiye ederim. Kaliteli bir macun kullan coolor Master Master gel Pro ve MasterGel maker öneririm. (Garantisi varsa teknik servise de gönderebilirsin ayrıca nejdet delioğlu, uğur kaplan ve tacnhopatın laptop temizleme rehberlerine bakabilirsin YouTube'dan)

Yeni konular

Geri
Yukarı