Nitro 5 pil performansı

Hakann16

Femtopat
Selamlar, foruma yeni katıldım. Pek tecrübe sahibi değilim. Yanlış veya hatalı kelimeler kullanırsam lütfen kusuruma bakmayın.
2 gün önce bir mağazadan Acer marka Nitro 5 diye geçiyor ama birçok varyantı da var tabii ki.
Benim aldığım laptopun özelliklerinde i5 9300H - GTX1650 - 8 GB 2666 MHz RAM ve 512 NVMe SSD bulunuyor. Benim aklıma takılan bir soru var da aldığımdan beri fazla kullanmaya vaktim olmadı ancak performans ayarlarını en yükseğe aldığımda çevrim içi bir oyunda veya da internette geziniken neredeyse 2 saat şarjının yettiğini gördüm, güç tasarrufunda ise 2,30 saat anca dayanıyor. Bu normal midir? Şimdiye kadar hiç laptop kullanmadım. 8 senedir Casper'ın masaüstü bilgisayarını kullanmaktayım.

Bir de internette bazı siteler şarj adaptörünü ilk önce prize sonra laptopa takılmasını gerektiğini söylüyorlar, bazıları da ilk önce laptopa, sonra prize takılması gerektiğini söylüyorlar. Sizce bu işin doğrusu nedir? Bu laptopların 7/24 şarjda mı durması gerekiyor? Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. Tavsiyelerinize açığım, şimdiden teşekkür ederim. Bu arada 6600 TL gibi bir fiyata aldım. Bu arada öğrenciyim yeri geliyor dışarda kullanmam gerekiyor yeri geliyor üniversiteye gidiyorum cevaplarınıza ihtiyacım var .

Son düzenleme:
Oyunda 2 saat gitmesi normal fakat güç tasarrufunda iken ve webde surf yaparken en kötü 4 saat çıkartması lazım.

Maalesef çıkartmıyor hani desem ki 2 senelik laptop o zaman eyvallah ama durum böyle olunca şaşırdım kaldım diğer insanlar ne cevap verecek merak ediyorum o da olmazsa iade etmeyi bile düşünüyorum ne kadar çok ihtiyacım olsa bile cevabınız için teşekkür ederim. Sizin laptopunuz ile en yüksek ayarlarda şarjda değil iken kaç saat oynayabildiniz hiç baktınız mı acaba?
Bence alakası yok.
bende anlamlandıramadım ama bu şeyler dönüyor bende ilk defa kullanmaya başladığım için size sormak istedim

Bir de internette bazı siteler şarj adaptörünü ilk önce prize sonra laptopa takılmasını gerektiğini söylüyorlar, bazıları da ilk önce laptopa, sonra prize takılması gerektiğini söylüyorlar. Sizce bu işin doğrusu nedir?

Hangisi sağlıklı bilmiyorum ama ilk önce laptopa takılıp sonra prize takılınca anlık yüksek elektrik akımı gelebilir diye düşündüğüm için ilk önce prize takmayı alışkanlık haline getirdim.

Hangisi sağlıklı bilmiyorum ama ilk önce laptopa takılıp sonra prize takılınca anlık yüksek elektrik akımı gelebilir diye düşündüğüm için ilk önce prize takmayı alışkanlık haline getirdi
teşekkür ederim bende cevaplara göre yol izleyeceğim umarım şarj konusunda da yardımcı olurlar

Neredeysen bütün laptoplarda batarya oyunda 1-3 saat arası biter, internetten aynı ürünün batarya testlerine bakabilirsin.
anladım teşekkür ederim sizin laptopunuz şuanda 9 dan aşşağı değil siz memnun musunuz acaba ? güç tasarrufu ve internette gezinirken ortalama kaç saat gidiyor ? birde yüksek performansta tabi ki

size son bir sorum daha olacaktı kusura bakmayın lütfen :) ilk başta da belirtmiştim şarj uçlarını takma ile ilgili ve sürekli şarj aletine bağlı kalma ile ilgili sizin bu konu hakkında görüşünüz nedir acaba ?

Son düzenleme:
Arkadaşın şu dediğine katılıyorum fakat alışkanlık haline getirmedim veya önemsemiyorum.

Hangisi sağlıklı bilmiyorum ama ilk önce laptopa takılıp sonra prize takılınca anlık yüksek elektrik akımı gelebilir diye düşündüğüm için ilk önce prize takmayı alışkanlık haline getirdim.

Ben her zaman şarjda kullandığım için batarya konusuna bir şey diyemem ama bir kere bataryada, dengeli modunda 7 saatten fazla internette gezindiğim oldu. Onun dışında sürekli şarjda kullanmak gayet normal bir şey, şarjda iken batarya sürekli şarj olmuyor aksine dolduktan sonra direk güç kaynağından çalışıyor bilgisayar o yüzden laptopu şarja takılı kullanabilirsin (ben de böyle kullanıyorum).

Arkadaşın şu dediğine katılıyorum fakat alışkanlık haline getirmedim veya önemsemiyorum.

Ben her zaman şarjda kullandığım için batarya konusuna bir şey diyemem ama bir kere bataryada, dengeli modunda 7 saatten fazla internette gezindiğim oldu. Onun dışında sürekli şarjda kullanmak gayet normal bir şey, şarjda iken batarya sürekli şarj olmuyor aksine dolduktan sonra direk güç kaynağından çalışıyor bilgisayar o yüzden laptopu şarja takılı kullanabilirsin (ben de böyle kullanıyorum).
anladım teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı