Nitro AN515-58 laptopta i7 12700H işlemci Cyberpunk 2077 açılış ekranında 90 derece oluyor

n4than

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba,

Ekran görüntülerinde de görüldüğü üzere laptop oyun açılış ekranında bile 90 dereceleri geçiyor ve ekran kartı kullanımı hiç %100'ü bulmuyor. MUX Switch ile sadece NVIDIA CPU seçtim ama sonuç yine aynı. Yer yer GPU kullanımı %20'ye düşüyor, yük işlemciye biniyor ve işlemci bu nedenle ısınıyor diye düşünüyorum ama çözüm üretemedim. Konu hakkında yardımınızı rica ederim.

Ek bir bilgi olarak MUX Switch'i ilk kapattığım anda işlemci 75-80 derecelerde gezdi, MHz 2500-3000 aralığındaydı ve ekran kartı kullanımı %100 seviyesindeydi. Ancak emin olmak amacı ile aynı testi ikinciye tekrarladığımda tekrar sorun yaşamaya başladım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    3,4 MB · Görüntüleme: 26
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    3,1 MB · Görüntüleme: 24
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    3,3 MB · Görüntüleme: 29
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    3 MB · Görüntüleme: 27
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    3,2 MB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    3,7 MB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Merhaba,

Yer yer GPU kullanımı %20'ye düşüyor, yük işlemciye biniyor ve işlemci bu nedenle ısınıyor diye düşünüyorum
İşlemci ısınıp frekans düşürdüğü için GPU darboğaz oluyor sanırsam. İşlemcinin gücünü biraz azaltmayı deneyebilirsin. Bilmiyorum Nitro'larda nasıl bir program var ordan yapabilirmisin?

Başka oyunlar denedinizmi? Sadece bu oyundamı böyle? Ekran kartının modeli nedir?

Nitro Sense programı bu söylediğiniz işlemi yapabilecek arayüze sahip değil. Ek bir bilgi olarak MUX Switch'i ilk kapattığım anda işlemci 75-80 derecelerde gezdi, MHz 2500-3000 aralığındaydı ve ekran kartı kullanımı %100 seviyesindeydi. Ancak emin olmak amacı ile aynı testi ikinciye tekrarladığımda tekrar sorun yaşamaya başladım. @SouL27

Yardımcı olur mu bilmiyorum ama ETS 2 oynarken ben de ana menüde sıcaklık problemi yaşıyordum sorunu FPS kısıtlamak ile çözmüştüm, ana ekran da oyun içine göre FPS daha yüksek oluyordu sizde de aynısı olmuş. Bir nebze de olsa ana menüdeki ısınmayı engeller belki fakat oyun içerisini bilemeyeceğim.

@Recep Baltaş , @Ali Güngör İlgili model birebilir incelediğiniz bir model olduğu için özellikle desteğinizi rica ediyorum.

Yardımcı olur mu bilmiyorum ama ETS 2 oynarken ben de ana menüde sıcaklık problemi yaşıyordum sorunu FPS kısıtlamak ile çözmüştüm, ana ekran da oyun içine göre FPS daha yüksek oluyordu sizde de aynısı olmuş. Bir nebze de olsa ana menüdeki ısınmayı engeller belki fakat oyun içerisini bilemeyeceğim.
Maalesef herhangi bir fark oluşmadı.

Oyun ayarlarınız yüksekte gibi duruyor. GPU %30 kullanımda nasıl bukadar fps alabiliyor garip biraz. Acaba afterburner'dan yanlış ekran kartının verilerini osd de göster demiş olabilir misiniz?

Geri
Yukarı