Nitro Sense'den yapılan fan ayarları sıkıntı yaratır mı?

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar normal internette gezinirken falan güç planımı güç tasarrufunda, fanları da otomatikte kullanıyorum fakat oyunlarda işlemcimin ısınmasını istemiyorum. Nitro Sense uygulamasından fanlarımın nasıl döneceğini ayarlayabiliyoruz. Bu seçeneklerde otomatik, maksimum ve özel var. Özel kısmında kendimiz ayarlayabiliyoruz. Ben özel seçeneğine işlemci fanını maksimuma çekiyorum ama ekran kartı fanımı otomatikte kullanıyorum. Ekran kartı fanım fazla ısınmıyor o yüzden. Yaptığım ayarlar doğru mudur? Fotoğrafta koyduğum dereceler bilgisayar boşta iken.
Teşekkür ederim.

1618702351883.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fark etmez hocam bilgisayar ısındığında zaten otomatik fan hızı yükseltip gerek duyduğunda da frekans kısar. Bence 60 Hz ekranda fazlası FPS'ye gerek yok size tavsiyem ekran kartının kontrol panelinden maksimum kare hızını 60 FPS'ye ayarlayın ya da oyunlarda V-Sync açın. Böylelikle ekran kartınız yüksek sistem istemeyen oyunlarda daha serin ve düşük yükte çalışır. Güç planını ise oyunlarda yüksek performansa ayarlamanızı öneririm.

Fark etmez hocam bilgisayar ısındığında zaten otomatik fan hızı yükseltip gerek duyduğunda da frekans kısar. Bence 60 Hz ekranda fazlası FPS'ye gerek yok size tavsiyem ekran kartının kontrol panelinden maksimum kare hızını 60 FPS'ye ayarlayın ya da oyunlarda V-Sync açın. Böylelikle ekran kartınız yüksek sistem istemeyen oyunlarda daha serin ve düşük yükte çalışır. Güç planını ise oyunlarda yüksek performansa ayarlamanızı öneririm.
Hocam o zaman tüm oyunlarda 60 FPS ye ayarlayayım. Fakat FPS oyunlarında ayarlamayın diyorlar. Nasıl ayarlayacağım ekran kartının uygulamasından

Hocam o zaman tüm oyunlarda 60 FPS'ye ayarlayayım. Fakat FPS oyunlarında ayarlamayın diyorlar. Nasıl ayarlayacağım ekran kartının uygulamasından

NVIDIA ise NVIDIA ayarlarından, 3D ayarların yönetilmesini seçin aşağı doğru sürükleyin alt tarafta maksimum kare hızı var oradan ayarlayabilirsiniz. 60 Hz monitörde 120 FPS alsanız bile 60 FPS üzerini fark edemezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı