Niye MacBook'larda oyun oynamayı önermiyorlar?

Ana sebebi GPU zayifligi ve cihazin uretim amaci nediyle gaming cihazlar kadar saglam bir sogutmaya sahip olmamasi. Olayin Mac'le alakasi yok sadece. Bir Dell XPS serisi cihazi da oyun icin onermem yani.

Hackintosh uygun bir sisteme Dual boot macOS ve Windows kurabilirsin fakat Mac mimide durum böyle olmaz.

Gpu zayıf diyen arkadaşlar ne yaşıyor anlamadım. M1 kas gücünde GTX 1650 ile benzer performans gösteriyor. Soğutma konusunda ise son zamanların en verimli işlemci serisi. Oyunlar genelde macOS’a gelmiyor çünkü temel sebep DirectX. OpenGL veya Vulcan kullanan oyunlar macOS’a geliyor genelde.

Gpu zayıf diyen arkadaşlar ne yaşıyor anlamadım. M1 kas gücünde GTX 1650 ile benzer performans gösteriyor. Soğutma konusunda ise son zamanların en verimli işlemci serisi. Oyunlar genelde macOS’a gelmiyor çünkü temel sebep DirectX. OpenGL veya Vulcan kullanan oyunlar macOS’a geliyor genelde.

GTX 1650 güçlü bir GPU değil ki? Giriş seviyesi. Özellikle fiyatlarıyla oranladığınızda tamamen fiyasko GPU gücü. Ki işlemci ağırlıklı tasarlanıyor kullanım amaçlarından dolayı.

Son düzenleme:
GTX 1650 güçlü bir GPU değil ki? Giriş seviyesi. Özellikle fiyatlarıyla oranladığınızda tamamen fiyasko GPU gücü. Ki işlemci ağırlıklı tasarlanıyor kullanım amaçlarından dolayı.
2 sene öncesinde 1650 giriş-orta seviye içinde bulunan bir karttı ki steam verilerine göre bu en çok kullanılan segment. Ayrıca fiyata oranladığınız şey Gpu değil bilgisayarın kendisi. Rakip cihaz olan Dell Xps’e bakarsan fiyatın normal olduğunu görürsün.

Fansız airlerde ağır oyun önerilmiyor doğru ancak Prolarda oynanıyor gayet kim oynanmaz demiş anlamadım. Kulaktan dolma Mac te oyun oynanmaz, GPU zayıf gibi dedikodulara inanmayın.

Geri
Yukarı