Çözüldü No AMD Graphics Driver is installed hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mipek_08

Hectopat
Daha fazla  
AMD Radeon R7 m260 ekran kartı kullanıyorum. Güncellemeleri çıkar çıkmaz yüklüyorum. Bilgisayar açılıp kapandıktan sonra No AMD graphics driver hatası alıyorum. O an güncel olan en son sürümü tekrar yüklediğimde hata ortadan kalkıyor ama PC kapanınca tekrar aynı hatayı veriyor.

AMD.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun en son 17.1.2 sürüm sürücü kurulmasına rağmen sistemdeki Driver Booster 4 veya benzeri bir programın bu güncel sürücüyü silip 2015 sürüm sürücü kurmasından kaynaklanıyormuş.

Crimson da 2015 sürüm sürücü ile uyumsuz olduğundan sorun çıkartıyordu.

• C:\AMD klasöründeki 13 GB boyutundaki gereksiz eski sürümler silindi.
  • Aygıt Yöneticisi altından var olan sürücü kaldırıldı.
  • 17.1.2 kuruldu.
  • Windows otomatik sürücü güncelleme özelliği kapatıldı:

upload_2017-2-4_22-18-19.png

• Sistem sorunuz çalışıyor.
Dostum ekran kartı kaynaklı bir durum olma ihtimali de var Windows kaynaklı da. Bir format atıp dene derim.

O zaman bir servise götürmende fayda var ekran kartı sıkıntılı olabilir tüm driverların güncel mi ? Chipset için soruyorum.

Bi ihtimal ekran kartı sorunu olabilir o zaman servise götürüp bir baktır.

Olabilir. PC'yi alalı tam 2 sene oldu. Ekran kartından çekmediğim kalmadı oyunda devreye girmemesinden oyunu görmemesine kadar. Şimdi de bu sorun... Bir daha AMD mi allah korusun...

BIOS günceleme son sürüm 2.00 olduğu yazıyor. Benim bilgisayarımda o versiyonda... Ben herhangi bir BIOS güncellemesi gerçekleştirmedim.

Cihazın marka model: TOSHIBA SATELLİTE L50-B-1FD

BIOS.png
BIOS-1.png

Evet, son sürüm 2.0 ve BIOS'unuz güncel. Yine de indirip tekrar yüklemeyi dener misiniz? Yükledikten sonra da pili sökün ve cihazı fişten çekin. 5 dakika sonra geri takın. Sorun devam ederse Teamviewer ile bağlanıp bakabiliriz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı