No Signal hatası

Mbappee

Decapat
Yer
Denizli
Monitörden no Signal hatası alıyorum. Farklı kablo da denedim sorun devam etti. Farklı monitör de denedim sorun devam etti. Farklı ekran kartıyla denedim sorun devam etti.

Ben sistemsel bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü her yöntemi denedim. RAM'leri defalarca kez çıkar tak yaptım. BIOS pilini söküp taktım. Güç kablosunu çıkarıp taktım. Sorun hâlâ devam ediyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu yüzden kaç haftadır PC kullanamıyorum.
Monitör: acer w193w
Ekran kartı: GT 420
Anakart: ga 78 lmts2
İşlemci: FX 8300

Son düzenleme:
Monitörden no Signal hatası alıyorum. Farklı kablo da denedim sorun devam etti. Farklı monitör de denedim sorun devam etti. Farklı ekran kartıyla denedim sorun devam etti.

Ben sistemsel bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü her yöntemi denedim. RAM'leri defalarca kez çıkar tak yaptım. BIOS pilini söküp taktım. Güç kablosunu çıkarıp taktım. Sorun hâlâ devam ediyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu yüzden kaç haftadır PC kullanamıyorum.
Monitör: acer w193w
Ekran kartı: GT 420
İşlemci: FX 8300
Farklı ekran kartı ile farklı monitörde test ettiniz mi? Ayrıca BIOS'a girebiliyor musunuz?

Monitördeki VGA kartınız da çip, entegre arızası mevcuttur.

Farklı monitörde denedim. Yine aynı hatayı verdi.

Farklı ekran kartı ile farklı monitörde test ettiniz mi? Ayrıca BIOS'a girebiliyor musunuz?

Hocam farklı ekran kartı ve farklı monitörü aynı anda denemedim ama sorun ekran kartında olsa diğer ekran kartında çalışırdı, sorun monitörde olsa farklı monitörde çalışırdı ama yarın denerim. Ek olarak BIOS ekranına gelmiyor.

Farklı monitörde denedim. Yine aynı hatayı verdi.

Sizin yukarıda betimlediğiniz çözümlerden yola çıkarak bu çözüme yöneldim şimdi no Signal hatasının başlıca sebebleri,

1. VGA, HDMI, DVI, mSATA görüntü aktarma kabloları.
2.kasadaki RAM'lerin yerinden oynanması, tam oturmamış olması RAM'lerin iletkenliginin azalması ( silgi yardımı ile silin)
3. jumperlarla oynanmış olması.
4. ekran kartının arızalı olması, tam oturmaması, ve iletkenliginin azalmış olması( silgi yardımı ile silin)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin yukarıda betimlediğiniz çözümlerden yola çıkarak bu çözüme yöneldim şimdi no Signal hatasının başlıca sebebleri,

1. VGA, HDMI, DVI, mSATA görüntü aktarma kabloları.
2.kasadaki RAM'lerin yerinden oynanması, tam oturmamış olması RAM'lerin iletkenliginin azalması ( silgi yardımı ile silin)
3. jumperlarla oynanmış olması.
4. ekran kartının arızalı olması, tam oturmaması, ve iletkenliginin azalmış olması( silgi yardımı ile silin)

Hocam diğer dediğiniz 3 çözümü denedim işe yaramadı. 3. maddede bahsettiğiniz jumper nedir?

Anakartinizdaki ekran kartını sökün ve tepeden anakartinizin resmini çekin işaretliyelim.

Hocam şu an değil de yarın yapabilirim. Anakartım ga 78 lmts2 fotoğrafını bıraktım.

1660763891029.png

Yeni konular

Geri
Yukarı