Noctua NH-D14 Nasıldır?

NiqhTLife

Hectopat
Yer
Antalya
1.jpg

İşlemcim AMD FX 8350'dir.Corsair h100i sıvı soğutma kullanıyorum.Fanlarını 5v da dahi sesi rahatsız ediyor onun için noctua nh-d14 e geçmeyi düşünüyorum. Kullanan varsa hakkında bilgi verirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 90259
İşlemcim AMD FX 8350'dir.Corsair h100i sıvı soğutma kullanıyorum.Fanlarını 5v da dahi sesi rahatsız ediyor onun için noctua nh-d14 e geçmeyi düşünüyorum. Kullanan varsa hakkında bilgi verirse sevinirim.

Fanları "Quiet Mode" a aldınız mı ? Çünkü "Balanced Mode" ile "Quiet Mode" arasında çok büyük ses farkı var. Ayrıca Corsair'in fanları gerçekten problemli fanları da değiştirebilirsiniz. Onun dışında Noctua nh-d14 karşılaştırmalara göre sıvı soğutucularla yarışan bir hava soğutma sesi ile ilgili bir fikrim yok ama her fan gibi düşük devirde sessiz yüksek devirde sesli çalışacaktır.

Kullandığın soğutucudan daha iyi diyebilirim bu soğutucu mükemmel bir iş yapar ama arkadaşın bahsettiği gibi ağırdır bunu kullanman çok daha iyi olacaktır.

Ses konusunda sessizdir ama tam güçte her soğutucudan beklendiği gibi ses çıkarır.

Soğutucuyu değiştirmek yerine fanlarını değiştirebilirsiniz. Mesela önerdiğim fanlardan alabilirsiniz. Aynı soğutucuyu kullanıyorum. Fanların kafamı ütülemesinden bıkıp bunlardan aldım. Ötekilere nazaran daha iyi ve sessiz olduğu aşikar. Radyatör fanı için piyasada bulabileceğiniz en sessiz fandır.
NOCTUA NF-F12 PWM kasa fanı - inventus

Hava soğutmaların kralı diye biliyorum. 12 ısı borusu ve tahminen 45 yaprağı var. Max 3 tane fan bağlayabiliyorsun. Aksiyon yaparak kendinden gelen 2 tane fanı kasaya bağlayıp 3 tane yüksek RPM li fan takarsan üst seviye su soğutmalara kafa tutabilir. Anakartın PCB si kaliteli ise giriş-orta seviye su soğutmalara tercih ediyorum.

Noctua D14'den Corsair H110i GT'ye geçmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki sıvı soğutma candır. Noctua D14 çok performanslı bir soğutucu. Fakat büyük ve çirkin. H110i GT ile hem boştaki hem yükte ki sıcaklık değerlerim 7-8 derece daha düşük. H100i'den geçmenize gerek yok. Corsair Link programını kurun ve fanları Quiet Mode'a alın.

Belki 1 sene yüksek ayarlarda oynatır diye düşünüyorum.Bunların içinde orta ayarlara düşeceğin oyunlarda mevcut tabi ki,2015 sonunda çıkacak MADMAX oyununun sistem gereksinimlerini incelersen anlarsın ne demek istediğimi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı