Noctua Soğutmalı ASUS RTX 3070 Ekran Kartı Görüntülendi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
ASUS-RTX-3070-NOCTUA2.jpg

Noctua soğutma çözümlerini kullanan ve kahverengi renk tonuyla dikkat çeken ekran kartları önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak. Geçtiğimiz ay ASUS ve Noctua’nın iş birliği yaptığına işaret eden yeni bir RTX 3070 ekran kartı gün yüzüne çıkmıştı. ASUS’un Vietnamlı satış temsilcisi, yaptığı paylaşımla Noctua soğutma çözümüne sahip GeForce RTX 30 serisi ekran kartının varlığını doğruladı. Temsilci bunu […]

Devamı: Noctua Soğutmalı ASUS RTX 3070 Ekran Kartı Görüntülendi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Noctua olduğu fazla belli. Hatta o kadar belli ki her şeyin fazlası zarar sözünün doğruluğunu tekrar kanıtladığını düşünüyorum. Tabii estetikten çok benim için işlevsellik önemli. Eğer Noctua moctua diye sallayıp pazarlama olarak kullanılıp fiyat abartılırsa asla alınmaz. Eğer mantıklı bir fiyat olursa alınabilir.

Bunun soğutması muhtemelen en iyi hava soğutmalardan birisi olacak. 2 adet 12cm'lik Noctua'nın fanının kullanılması bayağı iyi. Günümüzdeki en iyi soğutmaya sahip ekran kartları bile yeni yeni 11cm'lik fanlara geçti. Ekran kartınızı dikey takmayacaksanız gayet de alınır ama fiyata bağlı.

Noctua ekosistemi yapacaksanız dikey de takılır.

Çok beğendiğim bir tasarım olduğunu demem imkansız ama aşırı kötü olduğu söylenemez. Daha çirkin tasarımlar gördüm, bence yeterince iyi bir tasarımı var.

Merak ettiğim şey, ASUS neden böyle bir ortaklığa gitme ihtiyacı duydu?
İlk Noctua ile gittiği ortaklık bu değil. Örneğin Ryujin sıvı soğutmalarında da kullandığı fanları (XF-120) Noctua üretiyor. Aynı şekilde ROG LC serisi sıvı soğutmadaki fanları da Noctua üretiyor.

Merak ettiğim şey, ASUS neden böyle bir ortaklığa gitme ihtiyacı duydu?
ASUS'un cevabı en fazla şöyle olur:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı