Noctua Soğutmalı ASUS RTX 3070 Ekran Kartı Görüntülendi

Çok beğendiğim bir tasarım olduğunu demem imkansız ama aşırı kötü olduğu söylenemez. Daha çirkin tasarımlar gördüm, bence yeterince iyi bir tasarımı var.

Merak ettiğim şey, ASUS neden böyle bir ortaklığa gitme ihtiyacı duydu?

Neden gitmesin ki? ASUS'un fan üretimi konusunda bir iddiası yok, gidip fanları en iyi yapan firmaya yaptırmak rakiplerinin önüne geçirtir.

Bana da baştagüzel geldi ama diğer RTX 3070'lere bakınca hemen değişti fikrim. Diğer modellere bakarsanız çirkin olduğunuanlarsınız.

Zaten hoşuma gitme sebebi O, diğerlerine gözüm çok alıştı, hep aynı geliyor, fakat bu farkllı olmuş ve bu farklı olması hoşuma gitti. 3070-3070 Ti bandında bir kart düşünüyorum uzun süredir doğru düzgün bir fiyata inerlerse bu modelden alabillirim.

Kartı tasarım değil, fan ve bloklar soğutuyor.

Bu gözler ne kartlar gördü, mükemmel tasarımları, devasa soğutma blokları ve fanları olan; ancak bir türlü soğutulamayan kartlar...

Merak ettiğim şey, ASUS neden böyle bir ortaklığa gitme ihtiyacı duydu?

Deneyim ve iş birliği.

MSI ve Corsair zamanında nasıl çalıştıysa, ASUS ve Noctua da öyle çalışacak.

İlk Noctua ile gittiği ortaklık bu değil.
Biliyorum ama hava soğutma kartlarında ilk kez böyle bir şey görüyoruz. Garibime gitti.
Neden gitmesin ki?
ASUS soğutma konusunda gayet başarılı bir firma, ayrıca "fan üretimi" konusunda değil ama "soğutma" konusunda gayet iddialı. Neredeyse her ürününde "Soğutmayı böyle geliştirdik, böyle inovasyon yaptık." tarzında bir açıklama görebilirsin.

Ki zaten, ASUS bu tarz şirketlerle halihazırda ortaklık yapıyor, fan ve soğutma çözümleri ürettiriyor. ASUS fanları üzerinde çalışanlarım tümü ASUS mühendisleri değil. Her firmada böyledir.
Bu kartın çıkış amacının satış stratejisinden başka bir şey olduğunu düşünmüyorum.
@SideWinder

Geri
Yukarı