Nodemcu & ESP8266 ile yaptığım proje

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@SideWinder @Alpha Centauri @cengover_ekin konuma beklerim hocalarım sizleri :)

Kullandığım uygulama: Blynk.

Kullandığım kodlar:

C++:
#include <ESP8266WiFi.h>
#include <BlynkSimpleEsp8266.h>
#include <DHT.h>
#include <Servo.h>

#define BLYNK_PRINT Serial.
#define DHTPIN D2.
#define DHTTYPE DHT11.
#define trigPin D5.
#define echoPin D6.

char auth[] = "12321564531231231231";
char ssid[] = "1231221331456546542312312312321";
char pass[] = "63123212312311231231231321231243253";

DHT dht(DHTPIN, DHTTYPE);
BlynkTimer timer;

Servo servo;

void sendSensor()
{
float h = dht.readHumidity();
float t = dht.readTemperature();
Serial.println(h);
Serial.println(t);

long sure;
long mesafe;
digitalWrite(trigPin, LOW);
delayMicroseconds(2);
digitalWrite(trigPin, HIGH);
delayMicroseconds(10);
digitalWrite(trigPin, LOW);
sure = pulseIn(echoPin, HIGH);
mesafe = (sure/2) / 29.1;

if (isnan(h) || isnan(t)) {
Serial.println("Failed to read from DHT sensor!");
return;
}

Blynk.virtualWrite(V5, t);
Blynk.virtualWrite(V6, h);
Blynk.virtualWrite(V7, mesafe);
}

BLYNK_WRITE(V3) {

servo.write(param.asInt());

}

void setup() {
Serial.begin(9600);
Blynk.begin(auth, ssid, pass);
servo.attach(D8);
dht.begin();
timer.setInterval(1000L, sendSensor);
pinMode(trigPin, OUTPUT);
pinMode(echoPin, INPUT);

}

void loop(){
Blynk.run();
timer.run();
}

Son düzenleme:
Güzel olmuş hocam, elinize sağlık. İlgilenirseniz naçizane birkaç tavsiyede bulunmak isterim.

Öncelikle kodlarınıza yorum eklemeniz hem çok iyi olacaktır. Hem sizin açınızdan hem de başka kişiler açısından. Siz bu çalışmaya 1 sene sonra baktığınız zaman muhtemelen "Ne yazmıştım acaba?" diyeceksiniz. Çalışmaya başka kişiler de katılırsa onlar da anlamak için gereksiz zaman kaybedecektir. Hem de az satırdan oluşan kodlarda dahil yorum eklemek alışkanlık kazandırır size, ileride bu alanda çalışırsanız rahat edersiniz.

İkincisi, projelerinizi büyük küçük demeden Github gibi ortamlarda paylaşmanız size çokça fayda sağlayacaktır. Projenin ayrıntılarıyla anlatımını koyarsanız sizin için de faydalı bir ek çalışma olacaktır. (Github bağlantısını koymadığınız için yazıyorum bunu, belki de halihazırda yapıyorsunuzdur bunu.) Github hesabınıza koyduktak sonra paylaşırsanız, orayı da inceleyebiliriz.

İki de sorum olacak: Neden telefona Teamviewer üzerinden bağlandınız? İkincisi RGB seçiminde neden at var?

Öncelikle kodlarınıza yorum eklemeniz hem çok iyi olacaktır.
Haklısınız, bir sonrakinde eklemeye çalışırım. Tavsiye için teşekkürler :)
İkincisi, projelerinizi büyük küçük demeden Github gibi ortamlarda paylaşmanız size çokça fayda sağlayacaktır. Projenin ayrıntılarıyla anlatımını koyarsanız sizin için de faydalı bir ek çalışma olacaktır. (Github bağlantısını koymadığınız için yazıyorum bunu, belki de halihazırda yapıyorsunuzdur bunu.) Github hesabınıza koyduktak sonra paylaşırsanız, orayı da inceleyebiliriz.
Ne zaman proje görsem altında GitHub linki oluyor. Sanırım yazılımcıların ortak buluşup projelerini paylaşma noktası gibi bir yer orası. Bir sonrakinde oradan açmış olduğum hesabımı görmüş olursunuz o zaman :) Tavsiye için teşekkürler :)
İki de sorum olacak: Neden telefona Teamviewer üzerinden bağlandınız? İkincisi RGB seçiminde neden at var?
Aklıma başka program gelmemişti. Halihazırda TV yüklüydü bilgisayarda. Ben de direkt kullanayım demiştim. AT ne demek bilmiyorum hocam :(
Güzel bir proje olmuş. 🙂
Teşekkürler :)
Önceki sorular da bununla ilgiliydi demek, burada sora sora gelişti proje o zaman. 😀
Aynen, yardım almam lazımdı, daha yeni yeni öğreniyorum NodeMCU'yu :)
Çok hoş olmuş, eline sağlık. :)
Teşekkür ederim hocam, sizin de yardımlarınız sayesinde bu noktaya ulaştı proje :)

AT ne demek bilmiyorum hocam
Screenshot_20210112_231715.png

Ne zaman proje görsem altında GitHub linki oluyor. Sanırım yazılımcıların ortak buluşup projelerini paylaşma noktası gibi bir yer orası. Bir sonrakinde oradan açmış olduğum hesabımı görmüş olursunuz o zaman :) Tavsiye için teşekkürler :)
Github ya da benzeri Git platformları bence çok önemli ve faydalı. Kullanmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Haa, "at" deyince ben de yazılımla alakalı bir şey zannetmiştim :D Normal hayvan olan "at"mış.

Blynk'in kendi uygulamasında renk seçme paleti olarak bu vardı sadece. Hatta ismi "zeRGBa"ydı. Değerler ile teker teker oynamaktansa bu yöntem ile daha kolay olur diye düşünmüştüm :)

Hocam, daha önce bir Coursera uzmanlaşması ile ilgili bilgi vermiştim. Orada Git ile ilgili eğitim de var. Bakabilirsiniz oraya.

Yeni konular

Geri
Yukarı