Nokia: “5G, 4G’ye Göre %90 Enerji Verimliliği Sunuyor”

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
5g

Nokia, yaptığı bir araştırma ile 5G’nin 4G’den %90 daha enerji verimliliği sunduğunu belirtiyor. Nokia ve Telefonica ortaklığı ile yürütülen bir araştırma, 5G ağlarının 4G ağlarına göre %90 daha verimli olduğunu ortaya koyuyor. Çalışma, Telefonica’nın Radyo Erişim Ağının güç tüketiminin üç aylık süreyle incelenmesi yönündeydi. Çalışma sonundaki bulgular da 5G teknolojisinin, 4G teknolojisine göre enerji bakımından […]

Devamı: Nokia: “5G, 4G’ye Göre %90 Enerji Verimliliği Sunuyor”
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ben hala 4G'nin 3G'den fazla internet yediğini dünüşüyorum. Önceden 2 GB bitiremeyen ben 25GB yetmez oldu ne bu ya.

Önceden bir fotoğraf 300-500 kilobayttı şimdi fotoğraflar en aşağı 4-5 megabayt. Önceden bir video 20-30 megabayttı şimdi 300-500 megabayt. Kalite her geçen gün artıyor ve dolaylı olarak boyutlarda artıyor. Büyük ihtimal ile 5G yaygınlaştığında mobil internet paketleri minimum 20-30 GB'dan başlayacaktır. Çünkü yetmeyecek. 4K filmlerde yaygınlaşmaya başladı ve 8K video içerikleride artıyor.

Önceden bir fotoğraf 300-500 kilobayttı şimdi fotoğraflar en aşağı 4-5 megabayt. Önceden bir video 20-30 megabayttı şimdi 300-500 megabayt. Kalite her geçen gün artıyor ve dolaylı olarak boyutlarda artıyor. Büyük ihtimal ile 5G yaygınlaştığında mobil internet paketleri minimum 20-30 GB'dan başlayacaktır. Çünkü yetmeyecek. 4K filmlerde yaygınlaşmaya başladı ve 8K video içerikleride artıyor.
Yakında mobil için de sınırsız internet başlar diye düşünüyorum.

Ben hala 4G'nin 3G'den fazla internet yediğini dünüşüyorum. Önceden 2 GB bitiremeyen ben 25GB yetmez oldu ne bu ya.

@sokumonko arkadaşın dediğine ek olarak önceden internet yavaş olduğu için istesen de bitiremiyordun o kadar interneti mesela şimdi sana 75GB versek bir ay içinde bitirebilir misin hayır ama ileride 75GB günlük kullandığın internet olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı