Nokia G-010G-Q yüksek ping

Netcity-Afşin diye geçer hocam. Afşin ilçesinde var bir sunucu. Ben Elbistandayım.
Hocam 18ms ile bağlanıyorum ben o sunucuya. Şimdi speedtest yaptım.
TürkNet'in yurt içi noktaları kötü demişti forumda birisi. Acaba o yüzden olabilir mi ki? Çünkü TürkNet kullanan aynı arkadaşım Benden daha fazla alıyor Ankara sunucusunda.
@Ulunay hocam sorularımızı bir giderin be :)

Hocam 18ms ile bağlanıyorum ben o sunucuya. Şimdi speedtest yaptım.
TürkNet'in yurt içi noktaları kötü demişti forumda birisi. Acaba o yüzden olabilir mi ki? Çünkü TürkNet kullanan aynı arkadaşım Benden daha fazla alıyor Ankara sunucusunda.
@Ulunay hocam sorularımızı bir giderin be :)
22 ms farka bakın hocam. Düşünün sizin resmi sunucularda aldığınız değerle ben TR sunucularında alıyorum. İnsanı kanser eder bu illet. Resmi sunucularda sanki dünyayı turluyor benim internet :)

Şimdi durumu iyice kavramam gerekiyor. Soruyu net ve kısa şekilde tekrar yazar mısınız? 2-3 kere etiketlendiğim için tam bağlantı kuramadım.
Hocam bulunduğumuz yerdeki pingimiz konumumuza ve bağlantımızı taşıyan sunucularla alakalı değil mi?
Mesela ben boludayım bağlantımın şöyle yönlendirildiğini düşünelim:
Boludan İstanbul'a ping atıyorum
Boludan çıkıp Eskişehire gelse Sonra Ankara'ya geri gelip ordan Yalova üzerinden Acıbadem'e bağlanırsam örneğin bağlantım dolandığı için pingim artacaktır değil mi ?
Yurt içi noktalarının pinge etkisini soruyorum aslında.

Hocam bulunduğumuz yerdeki pingimiz konumumuza ve bağlantımızı taşıyan sunucularla alakalı değil mi?
Evet, alakalı.

Bolu>Eşkişehir>Ankara>Yalova>Acıbadem gibi rotada elbet ping artar. Böyle bir yönlendirme yapan elemanı taşla, sopayla kovalamak lazım.

Muhtemelen Acıbadem değil Gayrettepe üzerinden çıkış yaparsınız. Ufak bir İstanbul turu ekleniyor.

Ama 0ms olayını hala çözemedim :D

Evet, alakalı.

Bolu>Eşkişehir>Ankara>Yalova>Acıbadem gibi rotada elbet ping artar. Böyle bir yönlendirme yapan elemanı taşla, sopayla kovalamak lazım.

Muhtemelen Acıbadem değil Gayrettepe üzerinden çıkış yaparsınız. Ufak bir İstanbul turu ekleniyor.

Ama 0ms olayını hala çözemedim :D
Bu arada hocam bu yeni aldığım router'in sinyalleri çok güçlü. Ama ilk defa karşılaştığım bir olay oluyor. 30cm sola geçince ful 30 cm sağa geçince 1 çekiyor. Sanırım parazitlenme olayı deniyor buna pek bilgili değilim bu konuda. Bunu nasıl halledebilirim?
1606398022948.png

Hemen altta "iletim gücünü ayarlama" diye bir seçenek var. Bu seçenek ile parazitlenmeleri önleyebilir miyim? Böyle bir şey duydum ama size de sormak istedim.

Bu arada hocam bu yeni aldığım router'in sinyalleri çok güçlü. Ama ilk defa karşılaştığım bir olay oluyor. 30cm sola geçince ful 30 cm sağa geçince 1 çekiyor. Sanırım parazitlenme olayı deniyor buna pek bilgili değilim bu konuda. Bunu nasıl halledebilirim?
Hiç başıma böyle bir durum gelmedi hocam, öneride bulunabilirim ama işe yarar mı bilmiyorum.

Antenlerin konumu yere 45 derece bakacak şekilde değiştirmeyi deneyin.

Hiç başıma böyle bir durum gelmedi hocam, öneride bulunabilirim ama işe yarar mı bilmiyorum.

Antenlerin konumu yere 45 derece bakacak şekilde değiştirmeyi deneyin.
Hocam 4 anteni var aynı hizada. En sağ ve en sol antenler 45 derece açıyla duruyor. Diğer ortadaki iki anten ise 75'er dereceyle duruyor. Bağlantı hızına bakınca 50 Mbps veriyor 2.4'de en düşük sinyal gücüyle bile. Ama işte arada ev içerisinde bağlantım kesilebiliyor. Yine de sağ olun hocam. Ben sanırım bir yöntem bulucağım.

Geri
Yukarı