Çözüldü Nokta nokta dönen logoyla sistem açılma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba bilgisayar ilk açılışta ASUS logosu geliyor, altında bazen bu nokta nokta dönen bir simge çıkıyor ve bu çıktığı zaman açılma süresi 20 30 saniyeleri buluyor. Sistemimde hiçbir arıza yok ona eminim. Bazen ise ASUS logosu görünüp ASUS logosu sönüyor sonra ise ekran geliyor. Bu bahsettiğim iki türlü durum oluyor.

Bilgisayara UEFI temiz kurulumda yaptım ama nafile. Fast boot açık kapalı durum gene aynı. Boot logo display açik kapalı gene aynı. BIOS güncel. Benim ne yapmam gerek bu durum beni delirtecek. @Recep Baltaş konuya yardımcı olabilir misin Recep abi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • Kayıt Defteri'ni aç.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System yoluna git.
  • System klasöreüne sağ tıkla ve Yeni > DWORD (32-bit) Değeri de. Bu değere VerboseStatus adını ver.
  • Şimdi VerboseStatus değerine çift tıkla ve değerini 1 yap.
  • Düzenleme bittiğinde, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapat.
PC bir sonraki açılışta çok daha ayrıntılı bir önyükleme etkinliği listesi sunmalı. Sonuçtan haberdar et.
Nokta nokta dönen logo bir sebep değil sonuçtur. Sistemin o açılışta yapması gereken bir işlem varsa o dönen şey gelir. Burada senin amacın açılışı yavaşlatan şeyi bulmak. Windows Hızlı Başlangıç açık mı?

Son düzenleme:
  • Kayıt Defteri'ni aç.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System yoluna git.
  • System klasöreüne sağ tıkla ve Yeni > DWORD (32-bit) Değeri de. Bu değere VerboseStatus adını ver.
  • Şimdi VerboseStatus değerine çift tıkla ve değerini 1 yap.
  • Düzenleme bittiğinde, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapat.
PC bir sonraki açılışta çok daha ayrıntılı bir önyükleme etkinliği listesi sunmalı. Sonuçtan haberdar et.

Çözüm
  • Kayıt Defteri'ni aç.
  • System klasöreüne sağ tıkla ve yeni > dword (32 Bit) değeri de. Bu değere VerboseStatus adını ver.
  • Şimdi verbosestatus değerine çift tıkla ve değerini 1 yap.
  • Düzenleme bittiğinde, kayıt defteri düzenleyicisi'ni kapat.

Şu an okuldayım akşama haber edeceğim Recep abi
  • Kayıt Defteri'ni aç.
  • System klasöreüne sağ tıkla ve yeni > dword (32 Bit) değeri de. Bu değere VerboseStatus adını ver.

Recep abi dediğinizi yaptım sorun çözüldü gibi duruyor o nokta nokta logo gelmiyor fakat bu yaptığım işlemde naptık anlatabilir misin?
  • Kayıt Defteri'ni aç.

Şu an bu sorun yok fakat artık kesin olarak çözülmüş müdür bu nokta nokta gelen logo gelir mi bilemedim şimdilik çözüldü olarak görünüyor bu logo gelmedi aç kapa yaptım.
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı