"Non System disk or disk error replace and Strike any key when ready" hatası

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Evde uzun yıllardır duran çok eski bir laptop vardı, bugün açmak istedim ve şu hata ile karşılaştım.

1643814204812.png

Galiba HDD kaynaklı bir sorun, bunu nasıl çözebilirim? Ayrıca HDD bozulduysa verileri kurtarabilir miyim? HDD IMEI kullanıyor.
@Yener K. @Recep Baltaş

Evde uzun yıllardır duran çok eski bir laptop vardı, bugün açmak istedim ve şu hata ile karşılaştım.

Eki Görüntüle 1292581

Galiba HDD kaynaklı bir sorun, bunu nasıl çözebilirim? Ayrıca HDD bozulduysa verileri kurtarabilir miyim? HDD IMEI kullanıyor.
@Yener K. @Recep Baltaş

Hocam işletim sistemi yok ya da HDD'yi gormuyor bu yüzden herhangi bir Windows kurulum diski oluşturup bakın HDD'yi görüyor mu diye.

Hocam işletim sistemi yok ya da HDD'yi gormuyor bu yüzden herhangi bir Windows kurulum diski oluşturup bakın HDD'yi görüyor mu diye.
Hocam işletim sistemi var, içine ilk alındığı zamanda kurulan XP Professional ve bir sürü dosya var.
Ayrıca HDD çok garip sesler çıkarmaya başladı.
Nasıl oldu bilmiyorum fakat Bios üzerinden birkaç ayar yaparak Windows'a girmeyi başardım.

Problem HDD gibi duruyor. Veri kurtarma konusunda tecrübem yok. Bu işlerle uğraşan veri kurtarma merkezleri var fakat fazla para isteyebilirler. Arkadaşlar da baksınlar.

Problem HDD gibi duruyor. Veri kurtarma konusunda tecrübem yok. Bu işlerle uğraşan veri kurtarma merkezleri var fakat fazla para isteyebilirler. Arkadaşlar da baksınlar.
Hocam zaten birkaç BIOS ayarı ile düzeldi nedense, şu anda sorun yok ama HDD traktör motoru gibi sesler çıkarıyor.

HDD çalışır durumdayken önemli olan şeylerin yedeğini alın. Duyulacak kadar ses varsa hayra alamet değil.

Eski model olduğu için ikinci el bulma şansınız var fakat ne kadar sağlamdır bilmek zor.

İlk olarak farklı bir medya oynatıcı ile deneyin. Normal video da açın. Belli olur.

Geri
Yukarı