NordVPN düşük download ve düşük upload sorunu

EmirYokusYT

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, NordVPN kullanıyorum fakat en iyi sunucuya bağlıyken 20 megabit download civarı veriyor. Nasıl sorundur acaba bu sorunun çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
75 Mbps kullanıyorum en yakın avrupa sunucusunu seçsem bile hızımın 3'te 1'ini alabiliyorum 25-35 Mbps kadar. Nord VPN için belli bir çözümü olduğunu sanmıyorum genel bir durum.

75 Mbps kullanıyorum en yakın avrupa sunucusunu seçsem bile hızımın 3'te 1'ini alabiliyorum 25-35 Mbps kadar. Nord VPN için belli bir çözümü olduğunu sanmıyorum genel bir durum.
bir çözümü varmı yoksa bu internet vpn mi kötü
yani acaba germany 84 e bağlı ookla nınmı sorunu ya

bir çözümü varmı yoksa bu internet vpn mi kötü
yani acaba germany 84 e bağlı ookla nınmı sorunu ya
Kendine ait VPN sunucun olmadığı sürece hiçbir VPN'den tam anlamıyla hızının tamamını yansıtması beklenemez. Bu durum ise Nord VPN'den kaynaklı sunuculara aşırı yüklenme dahil birçok etken var.

NordVPN'e baglanmak guc oluyor ancak baglandiktan sonra hiz dususune tolere edilebilir bir seviyede rastladim. Speedtest'te en yakin sunucudan 2 ms ping, 93 Mbps download ve 8 Mbps upload hiz aliyorum. NordVPN Turkiye sunucusu evime cok yakin sanirim, 10 ms ping/87-88 Mbps download ve yine 8 Mbps upload aliyorum. Avrupa sunuculari da sikintili degil bende; Romanya, Almanya, Fransa, gibi cogu ulkeyi denedim ve downloadin 80'in altina dustugunu gormedim. Ancak TR'de surekli yasaklandigi ve manuel olarak IKEv2 (?) yontemiyle sertifikalari vb. yukledikten sonra baglandigim icin, arayuzundeki kill switch ve DNS gibi cogu ozelligini kullanamam sebebiyle satin alacaklara SurfShark gibi alternatifleri oneririm.

Geri
Yukarı