Normal göz ile aynı olan protez göz var mı?

Hocam internette okuduğuma göre normalde de kıpırdaması gerekiyormuş. Ne kadar doğru bilmiyorum tabii ki de bırakayım siteyi.

Doktor ameliyatta gözdeki dokularla protez gözü bağlar diyor. Bu sayede normal göz kadar olmasa da göz bir miktar hareket edermiş. İngilizcen varsa öyle araştır Türkçe kaynaklarda çok bir şey yok. Yoksa ben de araştırabilirim istersen.

Hocam internette okuduğuma göre normalde de kıpırdaması gerekiyormuş. Ne kadar doğru bilmiyorum tabii ki de bırakayım siteyi.

Doktor ameliyatta gözdeki dokularla protez gözü bağlar diyor. Bu sayede normal göz kadar olmasa da göz bir miktar hareket eder miş. İngilizcen varsa öyle araştır Türkçe kaynaklarda çok bir şey yok. Yoksa ben de araştırabilirim istersen.

Hocam şu anki de hafif hareket ediyor ama karşıdaki kişi hissedemiyor onu bir gözüm tam sola bakarken protez olan düz bakıyor, benim moralimi bozan şey o maalesef.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adamın sol gözü protez. Görebilirsin ne kadar oynadığını. Kişiden kişiye de değişiklik gösteriyormuş bu arada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adamın sol gözü protez. Görebilirsin ne kadar oynadığını. Kişiden kişiye de değişiklik gösteriyormuş bu arada.

Benimki bu kadar hareket etmiyor, neyse yarın okuldan sonra annemle bir konuşacağım bu konuyu. Teşekkür ederim herkese, iyi geceler.

Geri
Yukarı