Normal kullanıcıya hacker bulaşır mı?

Yedinci Mühür

Decapat
Kredi kartınız yoksa, paranız yoksa ve sıradan bir kullanıcıysak hackerler bizle uğraşır mı?

Bazı hesaplarıma girilmesi hatta hiç ummadığım, birbirinden bağımsız olan hesaplarıma da girilmesi kuşkulandırdı.

Şöyle bir düşününce sıradan biriyim. Ne param ne de başka bir şeyim var. Ama korkutan şey ya kameradan izlenip mikrofondan dinlendiysem vs.

Kişisel olarak kimse ile bir dertleri yoktur aslında. Tek dertleri daha büyük bir bilgisayar ağını yöneterek firmaları daha uzun süre cevap veremez hale getirmek sadece. Oturup özel olarak herkesi izleyecek değiller. :D

Kardeşim benim sağ soldan crackli oyunlar indirmessen sağ soldan çıkan reklamlara tıklamassan hiçbir şey olmaz zaten bu hacker seni bilgisayarını istediği gibi elliyemiyor sen bir program indiriyorsun güvensiz bir siteden atıyorum crackli oyun onun içine virüs yerleştirıyorlar ve oradan senin bilgisayarın telefonun artık neyse ele geçirıyorlar.

Kardeşim benim sağ soldan crackli oyunlar indirmessen sağ soldan çıkan reklamlara tıklamassan hiçbir şey olmaz zaten bu hacker seni bilgisayarını istediği gibi elliyemiyor sen bir program indiriyorsun güvensiz bir siteden atıyorum crackli oyun onun içine virüs yerleştirıyorlar ve oradan senin bilgisayarın telefonun artık neyse ele geçirıyorlar.
Bilgisayara virüs bulaşması için bir şey indirmenize veya tıklamanıza gerek yok. Gerçekten sizinle uğraşan birisi bunlara ihtiyaç duymadan rahatça sızabilir zaten bilgisayarınıza.

Mesela bir işletim sistemi yükleyeceksiniz bilgisayarınıza atıyorum 7'den 10 geçekseniz ne olduğu belirsiz sitelerden indirmeyin gidin Microsoft'un sitesinden indirin ne olduğu belirsiz sitelerden indirirsen Windows'un içine virüs koyuyorlar.

Bilgisayara virüs bulaşması için bir şey indirmenize veya tıklamanıza gerek yok. Gerçekten sizinle uğraşan birisi bunlara ihtiyaç duymadan rahatça sızabilir zaten bilgisayarınıza.

Rahatça sızamaz kardeş bizim ipimizi bulamadıktan sonra sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela bir işletim sistemi yükleyeceksiniz bilgisayarınıza atıyorum 7'den 10 geçeceksiniz ne olduğu belirsiz sitelerden indirmeyin. Gidin Microsoft'un sitesinden indirin, ne olduğu belirsiz sitelerden indirirsen Windows'un içine virüs koyuyorlar.
Rahatça sızamaz kardeş bizim IP'mizi bulamadıktan sonra sıkıntı yok.
O veriyi bulmanın da kolay olduğunu belirteyim o zaman ?

Bence ücretsiz her yazılım risk taşıyor (altını çizerek söylüyorum bence )Kapitalist sistemde beleş mala güvenilmez misal Google gün içinde işimize çok yarayan bir arama motoru lakin reklam verilerimizi paylaşıyor, tercihlerimizi biliyor...

Geri
Yukarı